Sojos isoflavonų šalutinis poveikis

Krūties vėžys

Pasak “Linus Pauling” instituto “Micronutrient Information Center” gydytojų, izoflavonai yra junginiai, gauti iš augalų, turinčių estrogeno savybių. Turtingiausias isoflavono šaltinis yra sojos pupelių ir sojos produktai. Nors sojos pridedant mitybos planą yra keletas privalumų, sojų izoflavonai turi tam tikrą šalutinio poveikio riziką.

Skydliaukės sutrikimai

Nors tyrimai kartais prieštarauja, Linus Pauling instituto mokslininkai teigia, kad sojos izoflavonai gali padidinti estrogeno receptorių krūties vėžio ląstelių gamybą. Didelis junginio suvartojimas gali sutrikdyti kai kurių vėžio gydymo būdų, tokių kaip tamoksifinas, veiksmingumą. Tyrimai tęsiasi, moterims, sergančioms krūties vėžiu, patariama laikytis sojos su vidutiniu mitybos poreikiu ir riboti perteklinį papildymą.

Virškinimo sutrikimai

“The Weston A. Price Foundation” tyrėjai teigia, kad sojos izoflavonai tiesiogiai susiję su padidėjusia skydliaukės liga. Sojos izoflavonai gali sukelti sąnarį ir hipotiroidizmą, trukdantys skydliaukės hormonų sintezei. Paprastai galima išvengti skydliaukės disfunkcijos tol, kol į produktą pridedamas pakankamas jodo kiekis, kuris yra protokolas, kurį taiko dauguma komercinių sojos produktų gamintojų. Tačiau net jei jodo kiekis yra pakankamas, didelės dozės sojos papildai gali sukelti skydliaukės vėžį.

Galvos skausmas

Kai kuriems žmonėms sojos izoflavonai gali sukelti alergiją maiste, sukeliančius šalutinį poveikį, įskaitant niežėjimą, sloga, pilvo dirginimą ir virškinimo sutrikimus. “Mayo Clinic” gydytojai teigia, kad sojos papildai buvo susiję su pilvo pūtimu, sutrikusiu spazmai ir kitomis skrandžio problemomis. Žarnyno šalutinis poveikis skiriasi ir gali sukelti kūdikiui rimtą viduriavimą, kai šerti sojos pagrindu. Užkietėjimas ir pokyčiai išmatose gali būti šalutiniai sojos izoflavono padariniai.

Nežinomi veiksniai

“Mayo Clinic” teigimu, gaminiai, pagaminti su sojos isoflavonais, gali sukelti migrenos galvos skausmą. Žmonės, turintys alergines reakcijas, gali patirti prastą galvos skausmą dėl padidėjusio širdies susitraukimų ar širdies susitraukimų.

Penn State universiteto gydytojai teigia, kad per mažai tyrimų yra apie galimas pasekmes, susijusias su dideliu sojos isoflavono priedų vartojimu. Nors sojų izoflavonai, natūraliai atsirandantys sojos pupelėse, tofu ir tempeh paprastai laikomi saugiais sveikiems suaugusiems, papildai gali kelti papildomų nežinomų pavojų. Sojų milteliai ir tabletes dažnai turi izoflavonų kiekius, kurie nepriklauso saugiems parametrams. Siekiant išvengti skydliaukės ar vėžį sukeliančių šalutinių poveikių, vartotojai turėtų apriboti sojos vartojimą iki 100 miligramų ar mažiau per dieną.