Omega 3, 6 ir 9 šaltiniai

Apžvalga

Omega-3, -6 ir -9 yra trys svarbios riebalų rūgštys, kurios atlieka įvairias sveikatos skatinančias kūno funkcijas. Omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys padeda užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligoms ir gali sumažinti depresijos, virškinimo sutrikimų, didelio cholesterolio, artrito, diabeto ir daugybės kitų ligų simptomus. Omega-9 riebiosios rūgštys sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, kuris gali padėti užkirsti kelią širdies ligoms, teigia Edward F. Group III, natūropatinis daktaras GlobalHealingCenter.com. Pasirinkite visą omega-3, -6 ir -9 riebalų rūgščių maisto šaltinius kovai su ligomis ir pagerinti ilgaamžiškumą gerinant imuninės sistemos funkciją.

Omega-3

Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos dr. Frank Sacks, dr. Frank Sacks, profesoriaus širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos profesorius, yra dvi pagrindinės omega-3 riebalų rūgščių rūšys: dokozaheksaeno rūgštis ir alfa-linoleno rūgštis. ALA omega-3 riebalų rūgštys randamos augaliniuose maisto produktuose, tokiuose kaip linų sėklos, graikiniai riešutai, sojos pupelės, tofu, žieminiai skvošaičiai, brokoliai, špinatai, bazilikai, morkos, vynuogių lapai, kaštonai, briselės kopūstai ir žiediniai kopūstai. DHA omega-3 riebalų rūgštys randamos tokiose žuvyse kaip snapper, lašiša, otas, tunai ir silkės, taip pat jūros gėrybės, tokios kaip krevetės ir šukutės.

Omega-6

Du pagrindiniai omega-6 riebalų rūgščių tipai yra gama-linoleno rūgštis ir linolo rūgštis. Tačiau GLA omega-6 riebalų rūgštys randamos tik keliuose šaltiniuose, pvz., Juodųjų serbentų aliejuje, vakarinio aliejaus aliejuje ir grybų aliejuje. LA omega 6 riebalų rūgštys yra labiau paplitę ir yra aptinkamos įvairiuose maisto produktuose, įskaitant augalinį aliejų, kukurūzų aliejų, saulėgrąžų aliejų, vynuogių aliejų, sojos pupelių aliejų, kviečių gemalų aliejų ir dygminų aliejų, remiantis registruotu dietologu Evelyn Tribole OmegaOptimize .com. Kiti omega-6 riebiųjų rūgščių šaltiniai yra margarinas, majonezas ir perdirbti maisto produktai, tokie kaip granolo barai ir greito maisto gaminiai, pavyzdžiui, vištienos sumuštiniai, daržovių mėsainiai ir žuvies sumuštiniai.

Omega-9

Pasaulinis gydymo centras paaiškina, kad omega-9 riebiosios rūgštys yra pagamintos iš omega-3 ir omega-6 kūno. Tačiau, jei neturite pakankamai omega-3 ir omega-6, omega-9 turėsite gauti dietos. Omega-9 riebalų rūgščių šaltiniai yra avokadai, žemės riešutai, pekanos, pistacijos ir makadamijos riešutai. Kiti omega-9 riebalų rūgščių šaltiniai yra ekstravagantas arba pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus, alyvuogės, migdolai, sezamo aliejus, anakardžiai ir lazdyno riešutai.

Papildymas

Geriausias būdas gauti savo omega riebalų rūgštis yra vartoti riebalų rūgščių turtingą maistą. Jei jums sunku gauti tai, ko jums reikia iš dietos, pabandykite papildyti. Yra daug omega-3, -6 ir -9 papildų rinkoje. Ieškokite ekologiško ir supakuotų į tamsiai žalią ar rudą stiklinį indelius, nes jie filtruojasi ir papildo šviežius. Pasak Linuso Paulingo instituto, riebalų rūgščių papilduose turėtų būti vitaminas E, kuris sumaišomas su aliejumi, siekiant išlaikyti šviežumą ir užkirsti kelią oksidacijai.