Stazinio širdies nepakankamumo stadijos

Apžvalga

Sunkus širdies nepakankamumas yra rimta fizinė būklė, tačiau ją galima valdyti ir gyventi ilgą laiką. Amerikos širdies asociacija apibrėžia CHF kaip tokį atvejį, kai širdis nebegali pumpuoti pakankamo kiekio kraujo visame kūne. Keletas sąlygų gali sukelti CHF, pvz., Širdies raumens liga, padidėjęs kraujo spaudimas, širdies defektai, širdies raumens infekcija ar širdies liga. Užkimšimas įvyksta, kai kraujas atsargiai kaupiasi venose, kai bando sugrįžti į širdį. Tai gali sukelti organizmo patinimą ir uždegimą, nors jis dažniausiai pasireiškia apatiniuose galuose, pvz., Kulkšnis. Užteršimas, kuris atsiranda plaučiuose, gali sudaryti sunkų įkvėpti pacientą. 2001 m. Amerikos kardiologijos koledžas ir Amerikos širdies asociacija sukūrė “etapo” klasifikaciją CHF pacientams. Skirtingai nuo vėžio etapų, kurie yra sunumeruoti, CHF etapai yra raidėmis.

A etapas

A stadijos pacientai dar neturi CHF, tačiau jie turi rizikos veiksnių, dėl kurių jis gali vystytis. Nors dar nėra širdies struktūros sutrikimų, yra pagrindinių veiksnių, susijusių su aukštu kraujospūdžiu, diabetu, širdies ligomis ar piktnaudžiavimu narkotikais ir alkoholiu.

B etapas

B stadijoje yra fizinių struktūrinių širdies sutrikimų įrodymų. Konstrukcinio sutrikimo pavyzdžiai yra širdies vožtuvo ligos, širdies ar vienos kameros plitimas ar pluoštinis audinys. Nors gali būti ir struktūrinių sutrikimų, pacientas nerodo CHF simptomų – nuovargio, uždegimo ar nemigos.

C etapas

C stadijoje pacientui būdingi struktūriniai sutrikimai širdyje ir yra vienas ar keli širdies ligos simptomai. Dusulys, miego sutrikimas, patinimas ir edema yra kartu su fiziniais širdies pokyčiais. Pasak Amerikos kardiologijos koledžo, dauguma pacientų, kuriems diagnozuotas CHF, šiuo metu yra.

D etapas

D etapas yra rimčiausia stazinio širdies nepakankamumo stadija. Šiame etape pacientams sunku atlikti kasdienes užduotis. Jie gali prireikti ir yra laikomi specialiais gydymo būdais, pvz., Skysčių pašalinimu iš plaučių ar kitų kūno dalių, širdies transplantacijos ar net ligoninės priežiūra, nes širdis yra nesėkminga.