Odos priežiūros patarimai juodaodžiams vyrams

Apžvalga

Pigmento kiekis, vadinamas melaninu, kurį gamina jūsų kūnas, lemia jūsų odos spalvą ir tai, kaip jums reikia rūpintis jūsų oda. Juodų vyrų priežiūra vyrams yra kasdienė kasdienė priežiūra, skirta visiems, tačiau reikia imtis papildomų priemonių, susijusių su juodos odos ir plaukų savybėmis.

Dienos odos priežiūra

Kalbant apie visus kitus, kasdienė juodųjų vyrų priežiūra yra susijusi su valymu ir drėkinimu. Grubus muilas ir dažnas karšto vandens naudojimas ilgioms vonios ir dušai gali pašalinti per daug aliejaus iš jūsų odos. Nuleiskite drungnu vandeniu, riboti maudymosi laiką iki 15 minučių vieną kartą per dieną ir naudoti švelnų muilą, kad būtų išvengta sausos, neryškios odos. Amerikos odontologijos dermatologijos kolegija rekomenduoja, kad jei norite naudoti dezodoruojantį muilą ir turite sausą odą, naudokite dezodoruojantį muilą ant savo nosies, pėdų ir lytinių organų srities ir naudokite švelnesnius muilus ant likusio kūno. Po jūsų maudymosi patrinkite savo odą, kad drėgmė liktų ant jūsų odos, ir drėkintuvą užtepkite, kol jūsų oda tampa drėgna, kad išlaikytumėte drėgmę.

Odos apsauga

Nors tamsiosios odos sergantiems žmonėms yra mažiau tikėtina, kad jie susirgs odos vėžį nei lengvesni žmonės, dėl netikėto aptikimo jie turi neproporcingai didelį odos vėžio mirtingumą. Afrikos amerikietiškoje odoje esantis melaninas suteikia jums apsaugos nuo saulės faktorių arba SPF apie 13,4, tačiau odos vėžio fondas rekomenduoja visiems laikytis tų pačių saulės apsaugos rekomendacijų. Kiekvieną dieną 1 savaites nuo SPF 15 nuo saulės poveikio visą savo kūną užsiimkite bent 30 minučių, kol išeinate iš išorės, ir kas dvi valandas vėl pakartokite apsaugą nuo saulės, ypač nuo kaklo ir nuo galvos nukentėjusios odos. Tyrinėkite savo odą ne rečiau kaip kartą per mėnesį, norint išgydyti, pakeisti spalvą ir dėmės, ypatingą dėmesį skiriant kojoms, rankoms ir nagams.

Venkite Razor Bumps

Remiantis Amerikos odontologijos dermatologų kolegijos duomenimis, Pseudofolliculitis barbae arba blauzdų išsiveržimai paveikia apie 60 proc. Juodųjų vyrų. Blauzdos gniūžtės atsiranda, kai arti garbanoti veido plaukai užsiteršia dėl įaugę plaukai. Įaugę plaukai sukelia negražus ir dažnai skausmingus skutimosi smūgius, kurie gali sukelti uždegimą ir randą. Venkite skustuvo iškilimų, dažniau skučiuojant, skutimosi kryptimi, kuria plaukai auga, naudodami kirpimo mašiną, kad galėtumėte nuplėšti ar naudoti specialius skustuvus, skirtus išvengti skustuvo iškilimų. Sutvarkykite esamus skustuvus, išvengdami skutimosi maždaug keturias savaites ir naudodami recepto kortizono kremą paveiktose jūsų veido vietose.

Užkirsti kelią Acne Keloidalis Nuchae

Acne keloidalis nujchae, arba AKN, nurodo skutimosi smūgius, kurie atsiranda kaklo gale. Pasak “BrownSkin.net”, “AKN” tikriausiai sukelia glaudūs skutimosi ir įaugę plaukai, kaip ir veido skustuvai. Uždaryti skutimą ant kaklo gale dažnai sukelia nicks ir gabalai, kurie prisideda prie problemos. Blukimas, šukuosenos stilius, taip pat sukelia AKN. Venkite uždarų gabalų, kurie dirgina odą ir sukelia įvairias plaukus. Gydykite AKN su vietiniais retinoidais ar antibiotikais. Kortizono injekcijos gali padėti keloidams.

Drėkinkite kasdien, bet vengti drėkiklių, kurių sudėtyje yra dažiklių, kvapų ir lanolino, jei turite jautrią odą. Tamsesnė oda gali būti jautri kvepalams ir chemikalams. Kreipkitės į savo gydytoją apie drėkinančiąsias medžiagas, jei jūsų oda yra riebi.

Patarimai