Geriausi antikoaguliaciniai vaistai nuo uždegimo

Naproxenas

Uždegiminiai vaistai paprastai vartojami gydyti nuo uždegimo sukeltas ligas, tokias kaip artritas, ankilozinis spondilitas, tendinitas, bursitas, podagra, karščiavimas ar mėnesinių mėšlungis. Šie vaistai sumažina cheminius signalus, kurie sukelia organizmo skausmą ir uždegimą, ypač sužeistoje srityje. Narkotikų parduotuvėse yra įvairių priešuždegiminių vaistų, kuriuos pacientas gali pasirinkti. Siekdamas geriausio pasirinkimo, jis turi suvokti kiekvienos iš jų riziką ir naudą.

Ibuprofenas

“Naproxen” arba “Aleve” yra įprastas be recepto skirtas vaistas, kurį pacientas gali pasirinkti gydyti savo konkrečią būklę. Naproksenas yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU), kuris gali sumažinti uždegimą, kurį sukelia tam tikra būklė. Ypač naproksenas, be kitų steroidų, yra rekomenduojamas lėtiniam nugaros skausmui, teigia Cochrane apžvalga. Naproksenas, nors ir veiksmingas uždegiminių ligų gydymui, gali sukelti rimtų šalutinių reiškinių. Šis vaistas gali padidinti kraujavimo iš skrandžio riziką arba padidinti gyvybei pavojingą širdies ar kraujotakos sutrikimų riziką. Šie šalutiniai reiškiniai paprastai pasireiškia pacientams, turintiems sutrikimų ar tiems, kurie nuolat vartoja naprokseną. Pacientas turi įtarti kraujavimą iš skrandžio, jei jis pastebi kraujo vimą, kruviną išmatą, skrandžio skausmą ar pykinimą. Širdies ar kraujotakos sutrikimų simptomai yra krūtinės skausmas, silpnumas, dusulys, neryškus greitis ar regėjimo sutrikimai.

Aspirinas

Ibuprofenas arba Advil yra bendras vaistas, vartojamas uždegimui gydyti. 2008 m. Liepos mėn. Europos klinikinės farmakologijos žurnalas pranešė, kad ibuprofenas buvo susijęs su geresniu skausmo skalės balu 30 proc. Pacientų daugiau nei acetaminofenas. Pacientai, vartojantys ibuprofeną, teigė, kad skausmas mažiau veikia kasdieniame veikime nei acetaminofenas. Ibuprofenas yra nesteroidinis priešuždegiminis vaistas, turintis tokį patį šalutinį poveikį kaip naproksenas ir kiti NVNU. Taigi, pacientui reikia nedelsiant kreiptis dėl gydymo, jei jis patiria rimtų šalutinių reiškinių.

Aspirinas taip pat laikomas vienu iš geriausių be recepto vaistų, kuriuos pacientas gali vartoti skausmui malšinti. Konkrečiai žurnalas neurologijos praneša, kad aspirinas yra ypač veiksmingas gydant migrenos galvos skausmą. Šiame tyrime aspirinas buvo toks pat efektyvus kaip tipiniai migrenos vaistai ir pasiūlė mažiau šalutinių poveikių. Nors veiksminga migrenai, aspirinas taip pat gali būti naudojamas kitoms uždegiminėms ligoms, kurios gali sukelti skausmą, gydyti. Reikia pažymėti, kad aspirinas slopina trombocitus, dėl kurių gali atsirasti ilgalaikis kraujo plazmoje. Taigi, pacientui, kuriam pasireiškia pjūvis, mėlynės ar kitoks traumos sužeidimas, reikia skubiai gydyti, kad būtų tinkamai kontroliuojamas kraujavimas.