Simbikorto šalutinis poveikis

Simbikortas, bendrai žinomas kaip budesonidas ir formoterolis, yra vaistas, vartojamas bronchų spazmų (kvėpavimo takų susiaurėjimams) gydyti tokiose plaučių ligose kaip astma ir lėtinė obstrukcinė plaučių liga (COPD), teigia Drugs.com. Symbicort yra įkvepiamas vaistas, kuris padeda atsipalaiduoti kvėpavimo takų raumenims, kad padėtų jums kvėpuoti. Jei gydytojas nusprendžia Jums skirti Symbicort, sužinokite apie jo šalutinį poveikį.

“Symbicort”, kaip teigia “Drugs.com”, gali sukelti tokį rimtą šalutinį poveikį kaip balti pleistrų ir opos burnoje. Jis taip pat gali paveikti jūsų širdį ir sukelti tachikardiją (greitas širdies plakimas), krūtinės skausmą ir nereguliarus širdies ritmas, vadinamą aritmijomis. Symbicort taip pat gali padidinti kraujospūdį ir sukelti tokius simptomus kaip neryškus matymas, stiprus galvos skausmas, spengimas ausyse (skambėjimas ausyse), sumišimas, nerimas, traukuliai ir kvėpavimo sutrikimai. Jums gali tapti jautrus infekcijoms ir karščiavimas, gerklės skausmas, šaltkrėtis, gripas ir silpnumas. Kitais atvejais gali padidėti švokštimas vartojant Symbicort. Jei iškilo šie simptomai, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.

Pasak “RxList.com”, “Symbicort” yra įkvepiamo vaisto, kuris gali sukelti grybelių augimą burnoje ir gerklėje. Šis grybas vadinamas candida albicans. Šios infekcijos rūšys palieka baltą pleiskaną pažeidimą visame burnos srityje. Jei pastebėjote šias pakitimus, kreipkitės į gydytoją, nes Candida albicans infekcijas paprasčiausiai gali gydyti priešgrybeliniais vaistais. Kiekvieną kartą, kai vartojate Symbicort, skalaukite vandeniu mažiausiai 30 sekundžių, nes tai gali sumažinti grybelių augimą.

Symbicort perdozavimas gali būti bauginantis. Gali atsirasti raumenų mėšlungis, pykinimas, kvėpavimas, vėmimas, drebulys ir nemiga, teigia Drugs.com. Vartotojai taip pat gali patirti širdies susitraukimų dažnio, krūtinės skausmo, alpimo burtų ar traukulių svyravimų. Gaukite greitą medicininę pagalbą, kad susigrąžintumėte šiuos kenksmingus simptomus.

RxList.com teigia, kad “Symbicort” gali išprovokuoti vaikų augimą. Ar gydytojas turi reguliuoti vaiko dozę, kad sumažėtų šis šalutinis poveikis. Svarbu, kad jūsų vaikas reguliariai aplankytų savo gydytoją, kad vartodamas Symbicort galėtų stebėti jo amžių.

Pasak “Drugs.com”, ilgalaikis “Symbicort” vartojimas gali sukelti kaulų netekimą. Kai kartu su kitais osteoporoziniais rizikos veiksniais, pvz., Rūkymu, šeimos istorija ir prasta mityba, osteoporozės atsiradimo rizika yra didžiausia. Jei vartojate Symbicort, diskutuokite su savo gydytoju apie osteoporozės atsiradimo riziką.

Apžvalga

Rimtas šalutinis poveikis

Candida albicans infekcija

Perdozavimas

Poveikis augimui

Osteoporozė

“Symbicort” taip pat gali sukelti glaukomą (būklę, kuriai būdingas periferinio regėjimo praradimas) ir kataraktą (akių lęšių peršlapimas), teigia “RxList.com”. Symbicort taip pat gali sumažinti kalio kiekį kraujyje ir padidinti gliukozės (cukraus) kiekį kraujyje. Hipokalemija (mažas kalio kiekis) gali prisidėti prie širdies ritmo pokyčių, o hiperglikemija (didelis cukraus kiekis kraujyje) gali sukelti tokius simptomus kaip dažnas troškimas ir alkis.

Kai kuriais atvejais Symbicort gali sukelti alerginį atsaką. Simptomai yra kvėpavimas, dilgėlinė ir veido, lūpų ir gerklų patinimas. Raskite greitą medicininę pagalbą, kad skubiai gydytų šiuos simptomus.

Kai kuriais apgailėtiniais atvejais Symbicort pablogino astmos simptomus (švokštimas ir kvėpavimo sutrikimas) ir sukėlė mirtį. RxList.com teigia, kad šis potencialiai mirtina reakcija yra kaltinamas formoterolio fumarato dihidratas, Symbicort komponentas. Simbicort skirtas lėtinės astmos kenčiantiems ligoniams ir neturėtų būti naudojamas kaip gelbėjimo inhaliatorius.

Poveikis jūsų akims ir kraujui

Alerginė reakcija

Mirtis