Insulto požymiai miegant

Apžvalga

Insultas apibrėžiamas kaip staigus neurologinių simptomų atsiradimas dėl kraujo srauto sutrikimo daliai smegenų. Jei miego metu atsiranda insultas, simptomai po pabudimo yra insulto požymiai. Atsižvelgiant į tai, svarbu atskirti insultą nuo trumpalaikio išeminio priepuolio arba TIA, kurį kai kurie žmonės vadina “mini insultu”.

Judėjimo problemos

Problemos su judėjimu ar koordinavimu gali rodyti insultą. Tokios problemos pavyzdys yra staigus silpnumas ar paralyžius, ypač kai jis apima visą ar dalį vienos kūno pusės. Smegenys dažnai daro įtaką smegenų sekcijoms, kurios kontroliuoja veido ir liežuvio judesius, todėl sunkumai su veido išraiškomis, kramtymas, rijimas ar liežuvio perkėlimas gali reikšti, kad įvyko insultas. Koordinavimas yra kitas judėjimo aspektas, kurį gali paveikti insultas. Eisenos ar pusiausvyros sutrikimai, galvos svaigimas ir sunku atlikti pažįstamas užduotis, reikalaujančias koordinavimo, yra suderinami su insultu.

Sensorinės problemos

Jausmas yra dar viena smegenų funkcija, kurią gali sutrikdyti insultas. Staigus visiškas arba dalinis regėjimo praradimas, miglotas regėjimas, dvigubos regos akis ir akių judesių sutrikimai yra jutimo sutrikimo požymiai. Taip pat yra problemų su klausos ar kvapo pojūčiu. Be to, tirpimas dėl skausmo, prisilietimo ar temperatūros, ypač kai jie veikia visą ar vienos veido ar kūno pusę, yra požymiai, kad galėjo įvykti insultas.

Problemos su mąstymu ar pažinimo

Smegenų sritys, kurios kontroliuoja mąstymą ir aukštesnį pažinimą, taip pat gali būti paveikti insulto. Sąmonės netekimas, supainiojimas, staigus atminties praradimas ir sunkumai kalbant, kalbos, rašymo ar skaitymo supratimas gali būti simptomai, susiję su insultu. Staigus stiprus galvos skausmas, ypač kartu su sąmonės netekimu arba pykinimu ir vėmimu, gali būti ženklas, kad galėjo pasireikšti ypač sunkus insultas, nors mažai tikėtina, kad nors šie simptomai lieka miegoti.

Transientinės išeminės priepuoliai

Kaip insultas, TIA sukelia kraujo srauto sutrikimas į smegenų dalį. Vis dėlto TIA kraujo srautas po kelių minučių atsigauna daugiau ar mažiau įprastai. Neurologiniai simptomai atsiranda, kai kraujo tėkmė mažėja, tačiau smegenų sritys nėra žymiai pažeistos, o po to simptomai išnyksta. TIA neurologiniai simptomai dažniausiai trunka nuo penkių iki penkiolikos minučių, bet manoma, kad jų insultas nebuvo įvykęs, išskyrus atvejus, kai jie trunka ilgiau nei 24 valandas. Priklausomai nuo simptomų pobūdžio, TIA, kuri atsiranda miegant, nebūtinai gali paskatinti žmogų atsibusti. Kadangi simptomai išnyksta iki to laiko, kai žmogus atsibunda, TIA, kuri atsiranda miego metu, gali neturėti jokių požymių. Vis dėlto TIA yra labai tikėtina, kad jis vėl pasikartos.