Blogos deguonies tiekimo požymiai

Pažinimo simptomai

Jei pasireiškia blogas deguonies tiekimas jūsų organizmui – tai medicininė būklė, vadinama hipoksija – gali išsivystyti ilgalaikė žala jūsų kūno ar smegenų audiniams. Blogas deguonies tiekimas yra ypač svarbus pilotai, keliautojams ir kitiems žmonėms, kurie dažnai susiduria su dideliu aukščiu. Rūkymas, kavos, alkoholio ir tam tikrų vaistų vartojimas gali įtakoti tai, kaip jūsų organizmas reaguoja į prastą deguonies kiekį.

Kvėpavimo simptomai

Asmenys, kurių organizme yra silpnas deguonies tiekimas, kelia daugelį simptomų, turinčių įtakos pažinimo funkcijai. Remiantis “Alaska Air Medical Escort Training Manual”, žmonės, kurie ilgą laiką patiria mažą deguonies kiekį, gali pasireikšti blogai koordinuojant ar vertinant, arba jiems gali būti sunku atlikti paprastas užduotis. Tam tikri žmonės, kurių organizme yra blogas deguonies kiekis, gali patirti euforišką pojūtį, o kiti gali pasirodyti maištingi ar agresyvūs. Vaizduojamieji simptomai, įskaitant sumažėjusį regėjimą ar tunelį, gali atsirasti, jei jūsų kūnas turi mažą deguonies pasiūlą. Jei atsiranda bet kuris iš šių pažinimo simptomų, o vietose, kuriose yra mažai deguonies, kreipkitės į skubią medicinos pagalbą.

Odos ar limfos simptomai

JAV Federalinės aviacijos administracijos duomenimis, asmenims, kurie neturi pakankamai deguonies, gali pasireikšti keletas simptomų, susijusių su kvėpavimo funkcija. Kai kurie žmonės gali pastebėti, kad jų kvėpavimo greitis didėja. Pagal šią sąlygą kai kuriems žmonėms gali kilti dusulys ar oro badas, pagal Aliaskos medicinos palydos mokymo vadovą. Tokie kvėpavimo simptomai taip pat gali sukelti papildomų problemų, įskaitant galvos skausmą, mieguistumą, galvos svaigimą, galvos svaigimą ar alpimą. Labai retais atvejais žmonės gali prarasti sąmonę, susižaloti ir nustoti kvėpuoti. Tokie sunkūs simptomai tam tikrais atvejais gali sukelti mirtį. Jei, esant nedidelei deguonies koncentracijai, atsiranda koks nors iš šių kvėpavimo sutrikimų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jei jūsų kūne yra blogas deguonies tiekimas, gali išsivystyti keletas simptomų, turinčių įtakos galūnėms ar odai. Cyanozė – medicininė būklė, kurios metu oda tampa melsva spalva, gali išsivystyti tam tikriems žmonėms dėl sumažėjusio deguonies kiekio kraujyje. JAV Federalinis aviacijos administracija pažymi, kad visame kūne gali išsivystyti jausmas džiūvimas ar atšilimas. Jūs taip pat gali patirti tirpimą ar karštų ar šaltų blyksčių, jei jūsų kūne yra mažai deguonies. Jei pasireiškia bet kuris iš šių odos ar galūnių simptomų, o vietose, kuriose yra mažai deguonies, svarbu kuo greičiau kreiptis į skubią medicinos pagalbą.