Vidutiniškai kalorijos per dieną turi būti sveika

Daugelis mitybos specialistų rekomenduoja valgyti tris patiekalus ir 2-3 kartus užkandžius kasdien. Kodėl? Valgydami dažniau per dieną, jūsų metabolizmas padidėja, o jūsų kūnas energiją pradeda nuo ryto iki nakties. Kalorijas reikia padalinti ištisą dieną. Kalorijų poreikiai nėra vienodo dydžio, tačiau yra bendrų gairių vaikams, paaugliams ir suaugusiems vyrams ir moterims.

Apskaičiuotas energijos poreikis (angl. EER) – tai energijos suvartojamos energijos kiekis, išmatuotas kalorijomis, kuris yra būtinas energijos pusiausvyros palaikymui sveikiose ir vidutiniškai aktyviuose amerikiečiuose. Kiekvienoje amžiaus grupėje yra PED. Didelis augimas vyksta pirmaisiais gyvenimo metais. Po to augimas lėtėja iki 4 metų amžiaus. Vyrams ir moterims, kurių amžius nuo 1 iki 3 metų, normalaus svorio, maždaug 27 svarų, reikia atitinkamai 1,046 ir 992 kalorijų išlaikyti sveikatą. Kai vaikai sulaukia 4 metų amžiaus, kalorijų poreikis labai padidėja. Vyrams ir moterims, kurių amžius nuo 4 iki 8 metų, normalaus svorio, maždaug 44 svarų, reikia atitinkamai 1742 ir 1642 kalorijos per parą. Abi grupės reikalauja daugiau baltymų nei suaugusiems vienam kilogramui kūno svorio, todėl ypač svarbu, kad maisto produktai kūdikiams ir vaikams būtų maistingi.

Paauglystė yra gyvenimo laikotarpis nuo 11 iki 21 metų amžiaus. Laiko brendimo laikas ir augimo tempai labai skiriasi. Lytiniu potraukiu gali prasidėti dar 10 metų amžiaus mergaitėms. Per šį laiką vyrų moterys prilyginamos dvigubai daugiau raumenų, o moterys gauna proporcingai daugiau riebalų. Vyrai nuo 9 iki 13 metų, vidutinio aukščio ir svorio, arba apie 57 colių aukščio ir 79 svarų, reikalauja 2279 kalorijų per dieną. Vyrams ir moterims, kurių amžius nuo 9 iki 13 metų amžiaus yra vidutinio aukščio ir svorio, arba apie 57 cm aukščio ir 81 kg, reikia mažesnės kalorijų, maždaug 2071 per dieną optimaliam sveikatai. Kalorijai reikia šokti tiek vyrams, tiek moterims nuo 14 iki 18 metų, kai Atsiranda augimo spūstys. Šios amžiaus grupės vyrai, maždaug 68 colių aukščio ir 134 svarai, reikalauja 3,152 kalorijos per dieną. Šios amžiaus grupės moterys, maždaug 64 colių aukščio ir 119 svarų, kasdien reikalauja beveik 2370 kalorijų.

Jauniems suaugusiesiems, nuo 19 iki 30 metų, reikia daugiau kalorijų, nei gyvenimo pabaigoje. Vyrai, maždaug 70 colių aukščio ir 154 svarai, kasdien reikalauja beveik 3100 kalorijų. Vidutinio aukščio ir svorio moterys (64 colių aukščio ir 126 pėdos) vis tiek turi tiek pat energijos, kiek paaugliams – šiek tiek daugiau nei 2400 kalorijų per dieną. Energija ar kalorija, poreikiai labai skiriasi suaugusiesiems ir priklauso nuo svorio, aktyvumo lygio, bazinio metabolizmo greičio ir kitų veiksnių. Kad būtumėte sveiki, po 30 metų daugumai vyrų reikalingas nuo 2200 iki 3000 kalorijų ir moterų nuo 1600 iki 2400. EER kas dešimtmetį nuo 30 metų mažėja maždaug 10 proc. Santykinis kūno svoris (praradimas, stabilumas, padidėjimas) yra pageidaujamas energijos poreikio ir (arba) adekvatumo rodiklis.

Apžvalga

Kūdikiams ir vaikams

Paaugliai

Suaugusiesiems