Talko šalutiniai poveikiai talko milteliuose

Įkvėpimas

Pasirodo, Motina ne visada gali žinoti geriausiai. Talko milteliai, naudojami dulkėms ir sausoms daugybei kūdikių dugnų kartoms, yra talko, mineralo, kuris gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Nors daugelis gydytojų mano, kad tai nesaugi, talko milteliai vis dar yra pagrindinis kai kurių kūdikių miltelių ir moteriškos higienos produktų ingredientas. Nuo 2010 m. Talko milteliai vis dar laikomi saugiais asmeniniam ir kosmetiniam naudojimui Maisto ir vaistų administracijai.

Kiaušidžių vėžys

Talkas susideda iš mažų dalelių, kurios, įkvėpus, gali sukelti plaučių uždegimą. Jei vaiko dugną išdžiovinti naudojate talko miltelius, jūsų vaikas gali lengvai įkvėpti talko dulkes ir susirgti. Pasak dr. Kristie Leongo, kai kurie kūdikiai, kuriems pasireiškė talkas tokiu būdu, mirė. Dr Leong pataria tėvams išvengti produktų, kuriuose yra talko. MedlinePlus duomenimis, tokie simptomai, kad jūsų kūdikis galėjo įkvėpti talko miltelius, yra greitas ir seklus kvėpavimas, kosulys, mėlynas atspalvis odai, viduriavimas ar vėmimas, traukuliai ir nevalingas judėjimas rankose ir kojose.

Endometriumo vėžys

Remiantis Vėžio prevencijos koalicija, moteriškos higienos produktų, kurių sudėtyje yra talko, naudojimas kelia moterų padidėjusį kiaušidžių vėžio riziką. Talka gali vaikščioti per moters reprodukcinę sistemą ir patekti į kiaušidžių pamušalą. Pasak Dr. Samuelio S. Epsteino, nepaisant galimo pavojaus, maždaug kas penkias moterys vartoja talką, kad išlaikytų moterų higieną. Amerikos vėžio draugija pažymi, kad kiaušidžių vėžio rizika susirgti talku mažėja, kai moteriai kiaušintakių liagrecija siekiama išvengti nėštumo.

Plaučių vėžys

Remiantis Dr. Stalo Karageorgi ir jo kolegų iš Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos atliktu tyrimu, kuris 2010 m. Balandžio 20 d. Paskelbtas “Vėžio epidemiologijos, biologinių žymenų ir prevencijos” internetiniame leidinyje, yra ryšys tarp talko ir endometriumo vėžio. Moterims po menopauzės, vartojusioms talką, ir reguliariai vartojusių talką, buvo didžiausia vėžio rizika.

MedlinePlus teigimu, jei dirbate darbo vietoje, kuriame reguliariai įkvepiate talką, Jums kyla didesnė rizika susirgti plaučių ar vėžiu. Vis dėlto kosmetikos reikmėms ryšys tarp talko inhaliacijos ir plaučių vėžio dar nėra teigiamai įvertintas. Šis straipsnis yra skirtas bendrai talko pašalinio poveikio apžvalgai ir neturėtų pakeisti kvalifikuoto medicinos specialisto patarimo. Jei jūs arba jūsų vaikas netyčia įkvėpė talką, pasitarkite su gydytoju dėl gydymo.