Suaugusiųjų autizmo požymiai ir simptomai

Apžvalga

Dauguma su autizmu sergančių autizmų galėjo turėti savo asmenybės bruožus nuo ankstyvos vaikystės, tačiau jie buvo ignoruojami arba netinkamai diagnozuoti. Autizmo bruožai nuo vaikystės gali išlikti į pilnametystę, tačiau su įvairiais rezultatais, priklausomai nuo sutrikimo sunkumo. Nors kiekvienas autizmo atvejis yra unikalus, o simptomai greičiausiai priklauso nuo jo apimties, yra keletas bendrų požymių, kurie būdingi autizmo sergantiems suaugusiesiems.

Ryšiai ir socialinė sąveika

Suaugusiesiems, sergantiems autizmu, dažnai trūksta socialinių ryšių ir sąveikos niuansų. Net tie aukšto lygio funkcionuojantys su lengviausia autizmo forma – žinoma kaip Aspergerio sindromas – gali būti naudingi pagrindiniuose komunikacijose, bet negali pasiimti kūno ir veido kalbos signalų. Mažos diskusijos ar mažų grupių diskusijos yra sudėtingos. Šie asmenys gali imtis to, ką kiti sako pažodžiui ir nesugeba suprasti drobinio. Jie dažnai turi ribotą spektrą diskusijų temų, iš kurių rinktis, ir nežino, kai tema tampa socialiai netinkama. Jiems gali būti sunku susidurti su akimis, suprasti kito asmens perspektyvą ir išreikšti emocijas ar empatiją. Dėl šių komunikacijos sunkumų daug autizmo sergančių suaugusiųjų nėra labai socialūs ir neturi daug draugų.

Standumas

Nors suaugusiems, sergantiems autizmu, dažnai yra labai kūrybingi ir jie gali sėkmingai siekti muzikinių ir meninių interesų, jie dažnai yra mažiau lankstūs ir kasdienės užduotys. Kaip rezultatas, daugelis autizmo permokos kompensuos kruopštus kontrolinius sąrašus ir tvirtumus bei tvarkaraščius. Suaugusiesiems, sergantiems autizmu, gali pasireikšti intensyvus nerimas, kai planuose kyla pavojus, yra įprastas pasikeitimas ar nežinomos galimybės. Pavyzdžiui, suaugusiems, sergantiems autizmu, gali nepavykti laikytis laisvo maršruto kelionei ar net išsiaiškinti, ką pakuoti prieš išvykstant, nesukeliant nemažo nerimo.

Seksualumas

Suaugusiems, sergantiems autizmu, gali būti netinkamo ar nesubrendusio supratimo apie tai, kas seksualiai tinkama. Nors šie asmenys, atrodo, yra taip pat suinteresuoti seksu, kaip ir kiti suaugę jų amžius, įgūdžiai, reikalingi intymiems santykiams valdyti, dažnai juos išlieka, ir jiems sunku derėtis dažnai neišsakytų normų.

Antrinės psichinės sveikatos problemos

Daugelis su autizmu sergančių autizmų patiria psichinės sveikatos sutrikimus, susijusius su jų simptomais. Suaugusiems, sergantiems autizmu, taip pat yra depresija ir dėl to atsirandanti socialinė izoliacija, taip pat dažnai būdinga obsesinis, kompulsinis elgesys, fobijos ir nerimas apie įprastas procedūras bei socialinę sąveiką.

Nors apskritai kai kurie su autizmo sutrikimais besimokantys suaugę asmenys turi dispraksijos požymių, yra tam tikras nepatogumas, kuris gali turėti įtakos ir geriems, ir dideliems motoriniams įgūdžiams. Žmonės, kuriems yra dispraksija, dažnai būna slapčiausias rašysenos ir daug kelionių arba kritimo.

Dyspraxia