Stiprumo ir kondicionavimo treniruotes

Apžvalga

Stiprumo ir kondicionavimo treniruočių programos vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį plėtojant sportuojančius sportininkus. Struktūrinė jėgos ir kondicionavimo treniruotė sukurta siekiant išryškinti raumenų ištvermę, jėgą, jėgą, greitį ir aerobinį bei anaerobinį kondicionavimą, atsižvelgiant į konkrečius sporto poreikius. Pagerindami šiuos fizinius įgūdžius, naudodamiesi sporto treniruotės programa, sportininkas padidina sporto charakteristikas ir sumažina sužalojimų skaičių.

Periodizacija

Periodiški treniruotės yra skirtos visiems sportininkams, žaidžiantiems po vieną ar du sporto šakos, tokius kaip futbolas ar krepšinis, per metus. Kiekvienoje periodizuotų treniruočių fazėje, kuri trunka nuo dviejų savaičių iki trijų mėnesių, daugiausia dėmesio skiriama tam tikram fizinių įgūdžių rinkiniui, kuriame treniruočių apimtis, intensyvumas, treniruočių tipas ir bendras treniruotės greitis skiriasi. Pavyzdžiui, futbolas Stiprumo ir kondicionavimo treniruotę sudarys pasirengimo etapas nuo sausio iki birželio, daugiausia dėmesio skiriant pagrindiniams fiziniams įgūdžiams didinti didžiausią jėgą. Antrasis etapas vyksta nuo birželio iki rugpjūčio, o didžiausias, mažo intensyvumo treniruotės grafikas sukuria maksimalią kontrakcijos jėgą ir greitį. Sezono metu stiprumo ir kondicionavimo palaikymui naudojamas varžybų etapas.

Ne sezono treniruotes

Ne sezono stiprumo ir kondicionavimo treniruotės yra keletas svarbiausių treniruočių sportininkams, nes jie rengia sportininkus artėjančiam sezonui. Pavyzdžiui, futbolo sezono stiprumo ir kondicionavimo treniruotės vyksta vasarą ir paprastai pasukamos per keturias treniruotes per savaitę iš viso šešias savaites. 1-osios ir 3-osios dienos treniruotės sutelkiamos į žemesnę kūno jėgą ir jėgą, su daugybe pritūpimų, įskaitant kūno svorio pritūpimus, priekines pritūpimus, kojų garbanos ir veršį, kartu su funkciniais viršutinio kūno pratimais, tokiais kaip “pushups” ir nuolydžio stalas. Antrasis ir ketvirtas savaitės treniruotės sutelkia dėmesį į viršutinę kūno jėgą su ištraukiamosiomis, stulbų garbanomis ir valo ir traukia.

CrossFit

“CrossFit” yra pagrindinė jėgos ir kondicionavimo treniruotė, apimanti sunkiosios atletikos, kūno svorio pratimus ir veikia viso kūno treniruotėms. Sunkioji atletika pratybose daugiausia yra susijusi su daugybe judesių, tokių kaip “deadlift”, “squat” ir “lunge”, ir bendrų kūno svorio pratybos, kurias sudaro atsikabinimo, traukimo, sėdėjimo ir kūno svorio pritraukimai. Važiavimo pratimai paprastai atliekami intervalais – kintant darbo ir poilsio ciklams. Šių pratimų derinys yra skirtas pagerinti ištvermę, jėgą ir kondicionavimą, tuo pačiu gerinant bendrą sportą, gerinant pusiausvyrą, koordinavimą ir judrumą.