Šalutinis poveikis stabligės kulka

Lokalizuota reakcija

Stabligės šūviai reikalingi, kad padėtų užkirsti kelią infekcijoms iš bakterijų, kurios išskiria toksinus, dėl kurių raumenys organizme sugriežtinti ir užrakinti. Visi kūdikiai ir vaikai turi gauti stabligės toksoidą kaip savo DTaP / Tdap vakcinos serijos dalį. Dauguma suaugusiųjų kas 10 metų vartoja boosterinę dozę, o po gilios pro kūno žaizdos taip pat gali pasireikšti stiprintuvas. Nors stabligės vakcina yra sukurta taip, kad nebūtų sukeliama rimta liga, gali pasireikšti ir šalutinis poveikis.

Virškinimo trakto

Daugelis žmonių, kurie gauna stabligės šūvį, patirs skausmą, patinimą ir paraudimą aplink injekcijos vietą, pažymi imunizacijos veiksmų koaliciją. Šie simptomai dažniausiai nėra pakankamai sunkūs, kad trukdytų kasdieninei veiklai, ir juos galima sušvelninti naudojant skausmo malšintuvus, tokius kaip ibuprofenas, aspirinas ir acetaminofenas. Kai kuriems pacientams skausmas ir patinimas yra sunkesni, tačiau po kelių dienų paprastai pasireiškia neigiamas poveikis.

Sisteminis imuninis atsakas

Stabligės vakcina taip pat gali sutrikdyti virškinimo sistemą. Tai gali sukelti virškinimo sutrikimą, pilvo skausmą, viduriavimą ir pykinimą. Pasak ligos kontrolės centro, šis virškinimo trakto šalutinis poveikis pasireiškia maždaug 3 proc. Paauglių ir 1 proc. Suaugusiųjų.

Ilgalaikis skausmas

Kai kurie stabligės smūgio šalutiniai reiškiniai yra dėl imuninės sistemos aktyvacijos atsakant į vakciną. Paprastai yra lengvas karščiavimas, kai kurie pacientai gali jausti nuovargį ar patirti bendrąjį kūno ar raumenų skausmą, aiškina imunizacijos veiksmų koalicija. Retai pasitaikantys šalutiniai poveikiai yra limfmazgių patinimas, šaltkrėtis ir gerklės sąnariai.

Alerginė reakcija

Kai kuriais atvejais stabligės kulka gali sukelti stiprų skausmą, kuris prasideda nuo dviejų dienų iki keturių savaičių nuo stabligės kulkos, teigia Drugs.com. Šis skausmas gali būti kartu su švaistymu aplinkinių raumenų. Šie simptomai gali trukti mėnesius ir rodo rimtą nepageidaujamą reakciją į stabligės šūvį. Pacientai, kuriems pasireiškė skausmo savaičių po vakcinacijos, turėtų kreiptis į savo gydytojus.

Kai kurie pacientai stabligės smūgis gali sukelti rimtą alerginę reakciją. Alerginės reakcijos į stabligės smūgį gali sukelti galūnių, lūpų, veido ir liežuvio patinimą. Sunkesnės alerginės reakcijos gali sukelti greitą širdies plakimą ir gerklės patinimą, todėl sunku kvėpuoti ir nuryti. Alerginės reakcijos į stabligės vakciną yra nepaprastosios medicininės situacijos, dėl kurių reikia nedelsiant atkreipti dėmesį.