Blauzdos raiščio požymiai veršelyje

Apžvalga

Veršelis yra raumenų komponentas žmogaus apačioje. Jis susideda iš dviejų raumenų: gastrocnemius (pagrindinė dalis) ir soleus. Kai žmogus sako: “Aš sulaužiau raišelį mano veršelyje”, jis tikrai reiškia, kad jis sudaužė savo Achilo sausgyslę, nes tai pagrindinė raištis, valdanti veršį. Kadangi tai yra tinkamas klinikinis terminas, vietoj “suplyšto veršelio raiščio” vietoje įterpiamas “pliaustinis Achilės sausgyslės”. Tornas Achilo sausgyslė yra gana dažnas sporto sužeidimas ir paprastai atsitinka, kai kas nors stumia savo kulną su sprogimo jėga; Tipiškas pavyzdys yra šuolis aukštai, norint patraukti krepšinio atsitraukimą. Įvairūs požymiai gali parodyti, kad yra pažeistas Achilo sausgyslė.

“Soft Spot” ant Achilo

Kai pacientas palpuoja palei Achilą, jis greičiausiai jaučia plyšį arba minkštą vietą, kuri atitinka plyšio vietą. Dauguma Achilso sausgyslių yra tvirtos ir tvirtos, todėl minkštumas pliūpsnio srityje turi būti aiškiai matomas. Jis gali apibūdinti regioną kaip jausmą “kempinė”.

Staigus pilvo skausmas

Staigus ir stiprus skausmas gali pasireikšti arba blauzdos gale, arba Achilo sausgyslių srityje (pacientas gali sakyti: “Manau, kad aš sugaužiau ar sugrįžiau ten”). Nors po pirmosios valandos skausmas mažėja, Ji tęsis kelias dienas ar net savaites, kol sužeistieji bus tinkamai gydomi. Skausmas pablogės, jei jis bandys toliau vaikščioti paveiktoje kojoje.

Pilvo patinimas

Pacientas turi pastebimą patinimą kojos gale, tarp veršio ir kulno. Patinimas pasikeis, tačiau, jei ji žiūri į abi veršelius, ji lengvai atpažins, kad paveiktas veršelis yra patinę ir palankus.

Sunkumų vaikščiojant

Jam teks sunkumų atlikti tam tikrus fizinius manevrus. Pasivaikščiojimas (paveiktoje kojoje) daugiau nei kelis žingsnius (ypač įkalnėje), stovint ant viršutinių žandų ir stumti automobilio dujų pedalą bus beveik neįmanoma.

Ji dažnai skundžiasi “snapping” arba “popping” pojūčiu žemesnio veršelio, kai sužalojimas pirmą kartą įvyksta. Ji gali netgi teigti, kad ji jaučiasi kaip nusiminusi raumenį ar sausgyslę savo apatinės kojos srityje.

“Snapping Sensation” tešloje