Apsiuvinėtos chirurginės išvaržos požymiai

Apžvalga

Išvaržoje būdingas vidinio organo arba kūno dalies išstūmimas per angą į zoną, kurioje paprastai nėra organo ar kūno dalies. Atidarymas atsiranda dėl silpnumo audinyje, raumenyje ar membranoje, kuri paprastai laikosi organo ar kūno dalies. Pasak “Nemours Foundation”, išvaržos pasireiškia dažniau tam tikrose kūno vietose, įskaitant pilvą, viršutinę šlaunį ir kirkšnį. “Hiatal” išvarža yra pavadinta dėl pertraukos, kuri yra diafragmos anga tarp krūtinės ir pilvo. Stemplė praeina per pertrauką ir jungiasi prie skrandžio. Kai yra chirurginės išvaržos, skrandžio dalis arba gastroezofaginio jungties, kurioje stemplė prisijungia prie skrandžio, praeina per angos ir į krūtinę.

Žarnos spenių tipai

Yra dviejų rūšių chirurginės išvaržos. Parazoforaginis cerebonas išvarža atsiranda, kai gastroezofaginio jungtis išlieka tinkamoje vietoje, o skrandžio dalis išsikiša per lizdą į krūtinę. Pasak Harvardo medicinos mokyklos, parazarfaginės hiatalinės išvaržos simptomai dažniau būna sunkūs, kai yra antro tipo išvarža, slankioji chirurginė išvarža. Su stumdomais žarnos išvaržomis, gastroezofaginio mazgo ir skrandžio dalis išsikiša per angas.

Bendrieji simptomai

Chirurginės išvaržos simptomai yra skausmo ar spaudimo pojūtis krūtinėje. Tai gali būti žagsėjimas, raugėjimas ir kosulys. Taip pat gali būti rėmuo ir ryškus rijimas. Daugeliui žmonių simptomai apskritai negali būti. Su kitais žmonėmis simptomai tampa vis blogesni, kol reikia medicininės pagalbos. Žarnos išvarža taip pat gali prisidėti prie rūgšties refliukso, kuriam būdinga rėmuo, deginimo pojūtis gerklės nugaroje, regurgitacija ir nepatogios pilvo pojūtis po valgio.

Stangulintoji Hiala Hernia

Parazaragalinė hiatalinė išvarža gali būti įstrigę krūtinėje ir negali sugrįžti į pilvą. Jei taip atsitinka, yra galimybė nutraukti kraujagyslės išvaržą. Tai vadinama apsvaiginimu. Be deguonies, tiekiamo krauju, sugadintos dalys pradės mirti. Jei taip atsitiks, krūtinėje bus staigus skausmas, kurį galima apibūdinti kaip aštrų skausmą. Taip pat gali būti sunku rijoti. Tai yra skubi medicininė situacija ir reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.