Akies spaudimo požymiai

Apžvalga

Galvos sulaikymas, sunkiųjų svorių pakėlimas ar geriamojo kavos puodelis gali sukelti laikiną akies spaudimo pasikeitimą, tačiau tik tada, kai akių slėgis ilgai laikosi per didelis arba per mažas, todėl tai kelia susirūpinimą . Normalus akies slėgis, matuojamas milimetrais gyvsidabrio, gali nukristi bet kur nuo 12 mm HG iki 22 mm HG. Vaisiai, esantys žemiau 12 mm Hg, rodo hipotoniją ar silpną akių spaudimą, o bet kas, viršijanti 22 mm HG, gali sukelti intraokuliarinę hipertenziją arba didelį akių spaudimą.

Didelis akių slėgis

Didelis akių spaudimas atsiranda, kai per silpnas akių viduje susidaro pernelyg daug skysčių dėl nepakankamo drenažo ar pernelyg didelės vandens drumstumo, vandenyje esančio skysčio, kuris padeda išlaikyti akių spaudimą. Nors didelis akių spaudimas nėra iš esmės pavojingas, jis padidina riziką susirgti glaukoma, progresuojančia akių liga, galinčia sukelti aklumą. Nėra jokių požymių ar simptomų, susijusių su padidėjusiu akių spaudimu, todėl, jei esate vyresnis nei 40 metų, Afrikos amerikiečių kilmės ar turite šeimos diabetą ar trumparegystę, turėtumėte pamatyti akių gydytoją, kad nustatytumėte, ar turite aukštą Akių spaudimas, pataria “AllAboutVision.com”. Vis dėlto, pasak Ilinojaus universiteto ausies ir akių ligoninės, akių spaudimas ne visada yra geras matas, kas bus ar nebus glaukomos. Jūs galite turėti įprastą akių spaudimą ir vystyti glaukomą, ir jūs galite turėti padidėjusį akių spaudimą ir niekada negydyti ligos.

Mažas akių spaudimas

Pasak glaukomo specialisto dr Jonathano Myerso, mažas akių spaudimas yra viskas, kas yra mažesnė nei 5 mm HG, ir tai paprastai atsiranda po akių operacijų. Nors mažas slėgis ne visada sukelia simptomų, jis gali sukelti regėjimo nykimą, regėjimo debesį, staigius skausmus, kraujavimą po tinklaine ir regos praradimą. Kai slėgis yra labai žemas, vienintelis mirktelėjimas gali pakakti, kad sumažėtų regėjimas. Nors po chirurginės procedūros gali atsirasti mažas slėgis ir retai būna sunkus, jei jis tęsiasi ilgą laiką, tai gali prireikti ištaisyti operaciją.

Avariniai ženklai

Dramatinis akies slėgis gali rodyti būklę, vadinamą ūminiu kampo uždarymo glaukoma. Rimta būklė, atsirandanti, kai skystis akyje negali nutekėti, ūminė uždaroma kamera glaukoma atsiranda, kai akių slėgis tampa toks didelis, kad pažeidžia regos nervą. Ūminio kampo uždarymo glaukomos simptomai yra raudonos akys, regėjimo praradimas, išsiplėtę moksleiviai, vėmimas, pykinimas, galvos skausmas ir halogeninis efektas, kai žiūri į šviesas. Jei turite glaukomą ir atsirado koks nors iš šių požymių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.