5 geriausius maisto produktus, kurių nevalgote

1. Mitybos mielės

Taip pat žinomas kaip nooch, Maistinės mielės yra deaktyvuojamos mielės, todėl jos nepadidės kepant. Jo sūrio, riešutų skonis daro tai puikią sveiką papildymą salotoms arba sūrus užkandžius, pavyzdžiui, kukurūzus.

2. Chia sėklos

KAS YRA SVARBU: maistinės mielės yra turtingas vitamino B12 šaltinis, maistinė medžiaga, kuri skatina jūsų energiją, saugo jūsų smegenis ir skatina sveiką odą, plaukus ir nagus, – sako Denisso dietologė Lainie Cooper. Tai taip pat visiškai baltymas (baltymų šaltinis, pvz., Mėsa, kiaušiniai ir pienas, kuriame yra visos devynios esminės amino rūgštys), todėl tai puikus daržovių ir veganų dietos papildymas.

3. Kefiras

KAIP JEI PALAUKITE: maistą 1-2 šaukštus į padažus, sriubas ar bulvių keptuvę, kad pridėti rafinuotą skonį ir baltymų augimą be daug papildomų kalorijų (2 šaukštai turi apie 60 kalorijų).

4. Kanapės

Iš pradžių garsus jų gebėjimas išeiti iš juokingų molio gyvūnų, Chia Sėklos sugrįžta – šįkart parduotuvių parduotuvėje. Šios miniatiūrinės juodos sėklos dažniausiai yra bekvapios, tačiau salose ir sriubose grazios tekstūros.

KAS YRA SVEIKINTI: vienkartinė Chia sėklų riebalų dozė suteikia didelę antioksidantų, baltymų, skaidulų, cinko, geležies ir omega-3 riebalų dozę – tik 140 kalorijų. “Chia” didelė omega-3 dozė gali padėti sumažinti uždegimą, gydyti ar užkirsti kelią nerimo ir depresijos bei net lėtėti senėjimo procese. “Cooper” teigimu, jums nereikia šlifuoti chia, kad gautumėte maksimalią naudą, o sėklos nesugadins Greitai, todėl juos daug patogiau nei linų sėklos.

KAIP JŪSŲ MAIŠTI: Pabarstykite Chia sėklų javų, jogurto, salotų … tikrai nieko! Sėklos formuojamos geliu sumaišius su skysčiu, todėl puikiai tinka švelninti kokteilius, salotų padažus ir sriubas.

Panašus į skonio jogurtą, šis fermentuotas pieno gėrimas yra tarsi storas, baltymingų skonio.

KODĖL SVEIKATAI: Visiškai kefyro baltymai lengvai virškinami, todėl net žmonės, kurie netoleruoja laktozės, gali gerti. Kadangi jis yra supakuotas su žarnyne palankiomis bakterijomis, vadinamos probiotikomis, įrodyta, kad kefyras stiprina imuninę sistemą, subalansuoja virškinimą ir net mažina cholesterolio kiekį. Tai taip pat yra puikus vitamino D ir kalcio šaltinis, teigia Gina Casagrande, dietologas ir sveikatingumo treneris.

KAIP JEI valgyti: užpilkite stiklinę lengviems pusryčiams ar saldžiams užkandžiams. Tiesiog būk atsargus: kadangi kefyras yra tiek supakuotas su sveikomis probiotikomis, jums gali prireikti sukurti toleranciją. Pradėkite nuo mažo stiklo (apie pusę puodelio) ir padidinkite kiekį kas kelias dienas.

Kanapių sėklos, riešutai, baltymų milteliai ir aliejus lengvai gali būti pridėti prie jūsų mėgstamų patiekalų, kad padidėtų mitybinė vertė.

KODĖL SVEIKATAI: Kanapių aliejus yra daug pakrautas su būtinomis riebalų rūgštimis (omega-6 ir omega-3), nei bet kokia kita aliejus. Šie “geri” riebalai gali padėti sumažinti širdies ligų, diabeto, Alzheimerio ir daugelio kitų lėtinių ligų atvejų riziką. Kanapė taip pat supakuota su visiškai baltymu (dar kartą su visomis devyniomis aminorūgštimis), todėl vegetarai ir veganai yra puikus pasirinkimas, teigia dietologas Torey Jones, R.D.

KAIP JEI PADARYTI: padaukite du šaukštus kanapių sėklų į avižų dribsnius arba sumaišykite. Arba pridėkite juos prie skutimo už papildomą baltymų dozę.

Su mažesniu aštraus skonio ir beveik dvigubai šviežių česnakų, juodųjų česnakų, fermentuotų česnakų antioksidantais gali būti geriausias negraži valgio turinys.

KODĖL SVEIKATAI: galingi antioksidantai juodajame česnake apsaugo jūsų ląsteles nuo ligų ir net gali padėti jums likti jaunesni. “Kai mes amžiaus, mes” rūdome “dėl to, kad mūsų organizmas naudojasi deguonimi maisto metabolizavimui, taip pat saulei, dūmams, taršai ir daugeliui kitų veiksnių”, – sako Casagrande. “Antioksidantai gali padėti sulėtinti senėjimo procesą, blokuojant” rūdžių “susidarymą.”

KAIP JEI PADARYTI: švelnus, saldus skonio juodųjų česnakų daro jį universalia superfood – pridedate jį į bet kokį receptą, kuriame norite naudoti šviežius česnakus iš makaronų patiekalų, skirtų sriuboms ir troškiniams. Geriausia dalis? Nėra česnako kvėpavimo.

5. Juodasis česnakas