Teigiamo tb testo požymiai

Apžvalga

Tuberkuliozė, paprastai vadinama tuberkulioze, yra užkrečiama liga, kurią sukelia Mycobacterium tuberculosis bakterijos. Paprastai ji būna lėtinė, latentinė forma, ir dauguma žmonių atsiranda be simptomų. Tai užkrečiama, o užkrėstas asmuo skleidžia orą. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, tai dažniausiai pasitaiko besivystančiame pasaulyje, nes nauji atvejai pastebimi Afrikoje į pietus nuo Sacharos ir Pietryčių Azijoje.

Tuberkulino odos testas

Mantoux odos tyrimas gali būti atliekamas norint nustatyti, ar žmogus yra ar kada nors turėjo TB infekciją. Nedidelis TB antigeno kiekis, žinomas kaip išgrynintas baltymų darinys, yra švirkščiamas į viršutinį odos sluoksnį paciento dilbio. Po trijų dienų atliekama tolesnė tyrimo procedūra, skirta injekcijos vietoje imuniniam atsakui ištirti. Jei testas yra teigiamas TB atveju, oda yra raudona, išauginta, apčiuopiama ir sukietinta. Reakcija matuojama milimetrais. Pasak Ligų kontrolės ir profilaktikos centrų, 5 mm ar daugiau žmonių laikomi teigiamais žmonėms, kuriems yra imunitetas, pvz., ŽIV sergantiems pacientams. Dešimt mm ar daugiau laikoma teigiama žmonėms, tokiems kaip neseniai imigrantai ar vaikai. Penkiolika mm ar daugiau yra teigiami žmonėms, kurių rizikos veiksniai nėra žinomi.

TB odos testo trūkumai.

Pagrindinis Mantoux bandymo trūkumas yra tai, kad jis neparodo, kai asmuo buvo užkrėstas, ir jei jis yra latentinis arba aktyvus. Tai rodo tik tai, ar asmuo kada nors buvo veikiamas tuberkulioze. Žmonės iš šalių, administruojančių TB vakciną, vadinamą Bacillus Calmette-Guerin, paprastai testuoja teigiamą, ir jie gali būti klaidingai diagnozuoti kaip tuberkuliozė. Asmuo, turintis sunkią imuninę sistemą, tokią kaip AIDS sergantis pacientas, gali reaguoti į svetimkūnius, tokius kaip išgrynintas baltymų darinys. Mantoux tuberkulino odos tyrimas išlieka labiausiai paplitęs TB testas.

Faktai apie TB odos testą

TB odos testą galima pakartoti keletą kartų, o tais atvejais, kai asmuo negrįžta skaityti per tris dienas, galima atlikti dar vieną. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai skatina žmones, gavusius gyvas vakcinas, atlikti TB odos testą tą pačią vakcinacijos dieną arba keturias ar šešias savaites po to.