Kiaulpienės arbatos nauda ir rizika

Apžvalga

Jūs žinote tuos gana geltonus drobulius, kurie pasirodo ant pievos? Kuklus kiaulpienis yra daug daugiau nei piktžolė, kuri kiekvieną pavasarį įsiveržia į jūsų kiemą. Jau šimtmečius ji buvo naudojama kaip vaistažolė daugelyje skirtingų kultūrų jau 900 AD. Jo šaknys ir lapai džiovinami ir naudojami kiaulpienės arbatui, kurioje yra vitaminų A, C ir D, ir daug cinko, geležies, magnio ir kalio. Turtingas vitaminais ir mineralais, kiaulpienėje yra daugiau beta karotino nei morkų vienai porcijai. Mažiau piktžolių ne daugiau: kiaulpienė supakuoja rimtą maistingą pompą augalui, kuris paprastai laikomas nemaloniu.

Kas yra kiaulpienių arbata?

Tai padeda sušvelninti daugelio įvairių negalavimų simptomus, tarp jų – pilvo pūtimą, diabetą ir kepenų disfunkciją. Yra dvi kiaulpienės dalys: šaknys ir lapai, kiekvienas turi savo naudojimą. Abu padeda reguliuoti virškinamojo trakto sistemos dalis, tačiau šaknis geriausiai tinka kepenų problemoms, o lapelis yra geriausias vaistams, susijusiems su inkstais. Atitinkamai pasirinkite savo arbatą, tačiau prieš pradėdami vartoti pieno arbatą medikamentu, galite tai aptarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Nors kiaulpienių arbata tradiciškai naudojama alternatyvioje medicinoje, Nacionalinis papildomos ir alternatyvios medicinos centras (NCCAM) teigia, kad kiaulpienės lapai taip pat naudingi vartojant kaip salotų žalumyną ir virtus žalias. Naujas “superkamojo” gėrimas, kurį daro šiek tiek buzz, yra kiaulpienės kavos, žolelių gėrimas, pagamintas iš skrudintos kiaulpienės šaknies, kuris, kaip sakoma, skonis kaip kavos, bet naudoja kiaulpienės arbatą.

Pievagrybių arbatos privalumai

Šaknies junginiai “stimuliuoja virškinimą, padidina tulžies srautą ir gali veikti kaip lengvas vidurius”, – sako naturopatas Dr. Robert Kachko, ND, LAc. Ši kiaulpienės dalis veikia kepenų reguliavimui ir virškinimo stimuliavimui. “Daugelis kepenų / tulžies pūslės sąlygų gali būti naudojamos kiaulpienės šaknims, tačiau tai turėtų būti paskirta kažkas, besimokantis”, – įspėja Kachko. Lapas naudojamas inkstų ligoms gydyti, jo pagrindinė funkcija yra diuretikas. Tačiau, skirtingai nuo receptinių vaistų, jis yra didelis kalio kiekis – todėl nedelsiant papildo prarastas elektrolitas. Esant pakankamai didelioms dozėms, jo poveikis yra panašus į receptinių diuretikų, tokių kaip Lasix, vartojimas. “Tai taip pat gali sumažinti šlapimo takų infekcijos atsiradimą moterims”, – sako dr. Kachko. Reikia pažymėti, kad net jei nėra ryšio tarp kiaulpienių arbatos ir spuogų arba egzemos gydymo, kepenys, kurios neveikia optimaliai, gali sukelti hormoninius spuogus, todėl kiaulpienė gali padėti pagerinti spuogus, padedant kepenims. 2008 m. Atliktame Biocheminių ir biomedicininių tyrimų laboratorijos “New Mexico Tech” chemijos skyriuje atliktame tyrime nustatyta, kad kiaulpienės šaknies ekstraktas užblokavo neinvazinių krūties vėžio ląstelių invaziją. Kita vertus, tai nesumažino šių ląstelių augimo. Tai rodo kai kuriuos požymius, kad kiaulpienių šaknis gali būti naudingas siekiant užkirsti kelią krūties vėžio ląstelių metastazavimui (arba augimui).

Kiaulpienių arbata perplaukimui

Naudojant pagalbą su pilvo pūtimas, buvo įrodyta, kad kiaulpienė arbata turi didelės įtakos vandens kiekiui organizme dėl diuretikų savybių. 2009 m. Tyrime Alternatyvios ir papildomos medicinos žurnale po pirmųjų dviejų arbatos dozių dalyviai pastebėjo, kad šlapinimasis dažnėja. Vandens svoris ir paskui purtyta. Rekomenduojamas tolesnis tyrimas siekiant nustatyti šio diuretiko veiksmingumo veiksmingumą.

Kiaulpienių arbata kepenų detoksikacijai

Kai naudojamas kaip kepenų detox, buvo įrodyta, kad kiaulpienių arbata yra labai veiksminga. Farmacijos ir farmakologijos žurnale paskelbtame tyrime buvo įrodyta, kad kiaulpienių arbata žymiai padidina bandomosios gyvūnų kontrolinės grupės detoksikacijos fermentą. Reikia atlikti dar daugiau tyrimų, tačiau šis tyrimas yra geras pavyzdys, kaip kiaulpienių arbata gali iš tikrųjų turėti įtakos kepenų funkcijai.

Remiantis Memorialinės Sloan-Ketteringo vėžio centro integruotos medicinos tarnybos duomenimis, tyrimai parodė kiaulpienes, kad sumažėtų cukraus kiekis kraujyje. Tačiau klinikiniai tyrimai, kuriuose buvo tiriamas jo poveikis diabetu sergantiems žmonėms, nebuvo. Kitaip tariant, gali būti tiesioginis ryšys, tačiau jis vis dar nepatvirtintas.

Kiaulpienių arbata cukriniam diabetui

Kiaulpienių arbata yra draudžiama su dirgliomis žarnyno arba skrandžio sąlygomis (pvz., Opos). Reikia vengti tulžies latakų obstrukcijos atveju, o tai gali padidinti receptinių vaistų ličio toksiškumą. Jei esate nėščia ir susirūpinęs, kad kiaulpienių arbata gali sukelti problemų, “nėra pakankamai patikimos informacijos”, – sako dr. Kachko, todėl geriausia pasikonsultuoti su savo gydytoju. Merilendo universiteto medicinos centras rekomenduoja, kad antacidai, kraujo krešėjimo vaistai, Cipro, diabeto vaistai ir visi kiti dalykai, suskaidyti kepenyse, gali sąveikauti su pienio arbata. Geriamojo preparato, pvz., Arbatos, vartojimas gali sukelti burnos skausmą, kai alergija kiaulpiene. Ypatingas dėmesys skiriamas žmonėms, kurie yra alergiški ambroziniams ir su jais susijusiems augalams, pavyzdžiui, ramunėlėms, chrizantemoms, ramunėlėms, karštinės pupelėms, ragvegams, saulėgrąžoms arba ašaroms. Kiaulpienės gali sustiprinti jūsų alerginę reakciją, todėl būkite atsargūs. Kiekvienas, alergiškas jodui ar lateksui, taip pat turėtų vengti kiaulpienės preparatų. Merilando medicinos centro universitete pažymima, kad alergija koldūnams, kaip ir daugeliui kitų vaistažolių, gali sukelti pavojingą anafilaksinę reakciją.

Įspėjimai ir kontraindikacijos arbatos

Pasitarkite su gydytoju apie dozę. Galite paruošti kiaulpienes savo kieme, supjaustyti šaknis ir kietas kaip įprastą arbatą. Tačiau dr. Kachko įspėja: “Jas turėtų rekomenduoti kažkas, turintis pakankamai žolelių mokymo, įskaitant mokymus vaistažolių ir maistinių medžiagų sąveikose”. Naturopatas ar kitas kvalifikuotas gydytojas galės tinkamai diagnozuoti ir gydyti jūsų ligas, skiriant tinkamą pieno arbatos dozę, kad suteiktų Jums pagalbą be šalutinių poveikių.

Dozavimas ir paruošimas kiaulpienės arbata