Išgyvenimo produktai valgyti žiemą išlaikyti šilumą

Apžvalga

Per šaltuosius žiemos mėnesius, išgyvenusieji reiškia, kad turite šilti. Jūsų kūnas generuoja šilumą, nes ji virškina maistą, kurį jūs valgote, o kai kurie maisto produktai padės jums šilčiau nei kiti. Žiemą ypač svarbu valgyti daug energijos ar kalorijų. Norėdami kuo daugiau išnaudoti šių kalorijų, turėtumėte valgyti maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug riebalų ir baltymų, kad jūsų kūnas galėtų laikyti. “Pemmican”, sardinės ir karštas šokoladas yra geri išlikimo maisto produktai žiemai.

Pemmican

Pemmican yra tradicinis išlikimo maistas, kurį išrado vietiniai amerikiečiai. “Pemmican” receptai skiriasi, bet maistą iš esmės sudaro džiovinti mėsa ir riebalai, kartu su uogomis. “Pemmican” yra kompaktiškas ir labai kaloriškai tankus ir gali būti laikomas ilgą laiką; “Pemmican” yra puikus energijos šaltinis žiemos išlikimui. “Pemmican” indų indėnai naudojami tradicinėje valgio gamyboje šimtus metų, kad būtų galima apšiltinti Šiaurės Amerikos žiemą. Tai mišinys iš džiovintų mėsos ir vaisių, laikytų kartu su riebalais. Minesotos universitetas iš naujo išleido “Pemmican” receptą iš “North American Voyageur Council Newsletter”. Šie receptai reikalauja džiovintos mėsos iš brangių, briedžių, karibu ar jautienos ir džiovintų vaisių srovių, dantų, abrikosų ir obuolių. Jūs išmaišykite visas šias džiovintas medžiagas ir sumaišykite jas su karštais luobeliais, ir sumaišykite su riešutais ir medumi. Šis receptas sako, kad galite valgyti savo pemmikaną daugelį metų.

Sardinės

Kitas žiemos išgyvenimo maisto paketas didelė koncentracija riebalų ir baltymų, kaip ir pemmican. Sardinės yra alternatyvus energijos šaltinis šilumos kūnui žiemai. Jie yra nešiojami, nes jie supakuoti sandariai kartu skardinėse. Yra įvairių veislių sardinių, atsižvelgiant į “Stealth Survival”, kuri rekomenduoja laikyti sardines, konservuotas aliejumi. Tai suteiks jums kuo daugiau riebalų, kuris gali būti laikomas jūsų kūne, kai jums reikia daugiau energijos. Sardinės taip pat yra konservuotų garstyčiose arba vandenyje, o žiemą išlikusieji, kurie nori įvairovės.

Karštas šokoladas

Karštas šokoladas yra populiarus žiemos gėrimas tiek žmonėms, kurie užsimuša aplink ugnį viduje, tiek ir tiems, kurie stovi lauke sniege. Norint pagaminti karštą šokoladą, jums reikia tik dviejų paprastų ingredientų, pieno ir šokolado. Abi šios sudedamosios dalys yra naudingos išgyventi žiemą. Pienas yra daug baltymų ir gali būti daug riebalų. Kuo daugiau riebiu pieno, tuo daugiau riebalų. Jei perkate pieną iš parduotuvės, nusipirkite nesmulkų pieną, o ne lieso pieno. Galite naudoti pieną iš gyvūnų, kokosus ar riešutų, kad gautumėte riebalų ir baltymų pranašumus. Pasak žurnalo “Time” straipsnio, taip pat galite užšaldyti pieną, kad galėtumėte lengviau laikyti žiemą. “Suderinkite pieną su šokoladu skaniausiu skoniu ir dar daugiau naudos žiemai. Šokoladas taip pat turi daug riebalų, kad jūsų kūnas galėtų naudoti šilumą. Taip pat yra daug maistinių medžiagų, tokių kaip cukrus, kurie duos jums energijos, ir antioksidantai, kurie padės apsaugoti jūsų kūną nuo ligų. Paruoškite savo pieną ant viryklės ar ugnies ir ištirpinkite šokoladu pagal skonį.