Tinkama dieta vaikams su IB

Pridėti skaidulą

Dirgliosios žarnos sindromas (IBS) yra būklė, turinti įtakos storai žarnai. Tai sukelia pilvo skausmą, niežėjimą, pilvo pūtimą, viduriavimą ar vidurių užkietėjimą. Pasak Amerikos pediatrijos akademijos (AAP), IBS sukelia storosios žarnos raumens susilpninimą, sukelia spazmus, peristaltiški nervai yra pernelyg sensibilizuoti. IBS yra labai nemalonus, bet ne gyvybei pavojingas ir nesukelia žarnos. IBS yra neišgydomas, bet tai yra gydoma. Nacionalinis diabeto ir virškinimo ir inkstų ligų institutas (NIDDK), be vaistų ir streso valdymo, paaiškina, kad dieta gali padėti valdyti IBS simptomus vaikams.

Pašalinti “Trigger Foods”

AAP teigia, kad vaikai prideda griežtą pašarą savo mitybai, kad padėtų kontroliuoti IBS simptomus. Pridėtas pluoštas gali pašalinti pilvo spazmus, minkštinti išmatą ir mažinti viduriavimą. Pluoštas taip pat padeda išlaikyti storosios žarnos silpnumą, kuris apriboja spazmiškumą. Didelio skaidrumo maisto produktai, kurie padės vaikams su IBS, yra obuoliai, apelsinai, bananai, vynuogės, vyšnios, kriaušės, slyvos, razinos, brokoliai, briselio daigai, bulvės, špinatai, sveiki kvietiniai duona, kruopos, rudieji ryžiai, grūdų grūdai, Kukurūzai, ryžiai ir pupos, humusas ir pita, ankštiniai augalai ir riešutai.

Valgyk maži maitinimai

Pasak “NIDDK”, kai kurie maisto produktai gali sukelti IBS padidėjimą, įskaitant riebius maisto produktus, kofeiną, aštrų maisto produktų, gazuotų gėrimų ir pieno produktų, kurių reikėtų vengti simptomų apriboti. Kofeinas ir maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug riebalų, gali sustiprinti viduriavimą vaikams, sergantiems sindromu. Daugelis vaikų, sergančių IBS, gali gerti pieną po pilvo skausmo ir viduriavimo, todėl šie vaikai gali netoleruoti laktozės. Vaikams, norint patenkinti kalcio poreikius be pieno, pabandykite jogurtą, stiprintą sojos pieną, sustiprintą ryžių pieną ar pieno pieną.

NIDDK rekomenduoja, kad valgant keletą mažų valgių per dieną gali sumažėti IBS simptomai. Dideli patiekalai gali sukelti pilvo spazmus ir viduriavimą. Vaikai, sergantys IBS, turėtų valgyti tris mažus patiekalus ir tris užkandžius kasdien. Pitsburgo medicinos centro universitetas siūlo pasimėgauti po valgio, kad sulėtėtų virškinimo greitis, o ne praleistų patiekalų.