Raumenyje išsitraukusio raumenio požymiai ir simptomai

Apžvalga

Tai dažnas klaidingas supratimas, kad raumenų traumos būna tik sportininkams – ne taip. Pasitraukusios rankos raumenys, taip pat žinomas kaip rankos štamas, gali atsitikti bet kam. Šio tipo sužeidimas paprastai įvyksta tada, kai užsiimate sunkiu fiziniu aktyvumu, apimančiu vieną ar abu jūsų rankas. Rankos įtempimas apima lengvą ar stiprią raumenų ar sausgyslių pluošto plyšimą viename iš rankų raumenų. Ištrauktos rankos raumenų požymiai ir simptomai padeda atskirti šią skaudžią žalą nuo kitų negalavimų rankoje.

Skausmas ir švelnumas

Skausmas yra simptomas, susilpnėjęs rankos raumenys. Staigus skausmas paprastai atsiranda traumos metu, kai raumenys ar sausgyslės pluoštai plūdi, o raumenys aktyviai įsitraukia. Pavyzdžiui, bicepso štamas paprastai atsiranda, kai kyla sunkus daiktas, atliekant svorio mokymą arba atliekant kasdienes užduotis. Skausmas paprastai sumažėja, kai rankos ramybės būsenoje, bet greitai sprogsta, kai naudojate sužeistą raumenį. Skausmas yra sutelktas į ašaros plotą, kuris paprastai būna švelnus, jei paspausite jį. Skausmas, susijęs su rankos kamienu, priklauso nuo plyšio sunkumo.

Patinimas ir deformacija

Ištrauktas rankos raumenys dažnai sukelia patinimą vietoje ašaros. Šis patinimas atsiranda kaip kūno normalus reagavimas į traumą ir gali atspindėti lokalizuotą kraujavimą, susijusią su ašimi. Tačiau odos kraujosruvos yra palyginti neįprastas su nejautriniu rankos kamienu, nes bet koks kraujavimas yra giliai į ranką. Jei yra vidutinio sunkumo ar sunkus raumenų arba sausgyslių plyšimas, galite pastebėti, kad yra vienkartinės deformacijos. Šis ženklas, greičiausiai, yra visiškai susilydžius arba peraugęs iš rankos raumenų.

Silpnumas

Paprastas rankos įtempimas paprastai nesukelia raumenų jėgos nuostolių. Tačiau nuo vidutinio iki stipraus dilgčiojimo būdingas pažeidžiamo raumens silpnumas ir mažesnis rankos judesio plotis. Skausmo ir silpnumo derinys gali apsunkinti kasdienę veiklą, pvz., Plauti plaukus, dantų valymą ir maisto produktų pakrovimą ar iškrovimą. Rankų judesio išvengimas dėl skausmo taip pat gali sukelti raumenų silpnumą netoli žalos vietos dėl to, kad trūksta.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Maždaug po kelių savaičių, jei sužeistas raumenys atsilaisvina, lengvai išnyksta rankos įtvaras. Tačiau, jei jūsų skausmas nepagerėja arba yra vidutinio intensyvumo, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Dėl įvairių negalavimų rankoje pastebimi simptomai, panašūs į traukos rankos raumenis, todėl svarbu gauti tikslią diagnozę. Kreipkitės į gydytoją nedelsdami kreipkitės medicinos pagalbos, jei turite traumos susižalojimą ar turite įspėjamųjų požymių ir simptomų, įskaitant: – rankos arba rankos nejautrumą arba dilgčiojimą, – sunkų ar greitai pablogėjantį skausmą, – negalėjimą perkelti viršutinę ar apatinę Rank; peržiūrėjo ir pataisyta: Tina M. St. John, MD