Pasakyk man ką nors apie save – darbo pokalbio patarimus

Apžvalga

“Pasakyk man ką nors apie save”. Dauguma darbo interviu prasideda šia iš pirmo žvilgsnio nekenksminga fraze. Tačiau jūs turite išmintingai atsakyti į šį klausimą arba rizikuojate negauti darbo. Šis klausimas ne tik suteikia darbdaviui viską svarbų įspūdį iš jūsų, jis taip pat gali nustatyti viso pokalbio tonas ir paskatinti ar neskatinti interviu nuo noro daugiau sužinoti.

Sutelkti dėmesį į poziciją

Dėmesys už darbą, dėl kurio jūs apklausiate, ir apsvarstykite, kokias savybes turite, kad įmonė turėtų tokią padėtį. Pavyzdžiui, jei prašote dirbti slaugytojo namuose, pasakykite: “Aš buvau registruotas slaugytoja 15 metų ir labiausiai patiko dirbti su vyresnio amžiaus pacientais”. Jei prašote finansinės padėties, atsakykite: “Esu finansų valdytojas per 20 metų ir sėkmingai sukūriau logiškus, gerai apgalvotus, atsakingus sprendimus. Šie sprendimai padeda bendrovei padidinti pajamas 10 proc. Per pastaruosius kelis mėnesius, netgi kieta ekonomika.

Laikykis savo atsakymo trumpą

Atsakymas į klausimą “pasakoti apie save” dažnai vadinamas “lifto kalba” arba 30 sekundžių skelbimu. Atsakymas į šį klausimą yra skirtas tik labai trumpai apibūdinti savo įgūdžius ir interesus.

Padaryk savo atsakymą viliojančiu

Nors dauguma iš mūsų neturi spalvingos karjeros, galite kreiptis į “papasakok man apie save”, kad gautų darbdavio susidomėjimą. Galimi atsakymai galėtų būti: “Pradėjau savo karjerą statyboje, bet netrukus atradau, kad turiu tikrą išraišką pardavimams. Aš pateikė savo darbdaviui keletą patarimų, kurie padėjo jiems nustatyti naujus įrašus būsto pradžioje.” Arba “Man patinka dirbti sveikatos priežiūros srityje, nes man patinka galvoti apie mano kojas ir dirbti su žmonėmis. Pavyzdžiui, neseniai man pavyko išsiaiškinti, kad vienas ypač nepalankus pacientas nebuvo depresija, kaip mes minėjome. Reakcija į vaistą.

Venkite asmeninių duomenų

Jūsų atsakymas į šį klausimą turėtų būti trumpas ir susijęs su atitinkamu darbu. Darbdavys greičiausiai nesvarbu, kur tu gimė, kiek brolių ar seserų, vaikų, kuriuos tu turi, ar mezgimo ar medžio apdirbimo. Be to, diskutuojant apie asmeninę informaciją gali netyčia sukelti jūsų darbdaviui netgi neigiamą įtaką, net ir dėl nedidelės problemos. “Jis mėgsta žvejoti?” Darbdavys gali galvoti. “Tai buvo paskutinis tas darbas vaikinas. Jis neatsirado – jis visada išėjo. Tikrai šis vaikinas čia netinka.

Yra aiškus skirtumas tarp pasitikėjimo ir pagarbos. Atsakymas į “papasakok man apie save” klausimą yra galimybė tvirtinti savo įgūdžius ir laimėjimus, o ne pasakyti pasauliui, koks nuostabus esate. “Man pasisekė, kad per pastaruosius 10 metų buvau didžiausia pardavėja mano regione”, skamba daug geriau nei “aš vieninteliu būdu ištraukiau įmonę iš bankroto.

Likti gundantis