Nėštumo požymiai, kai ant piliulės

Efektyvumo normos

Terminas “tabletes” apima įvairius geriamuosius kontraceptikus. Estrogeno-progestino ar kombinuotų tablečių slopina kiaušialąstės kiaušidžių kas mėnesį išleistą kiaušidžių kiekį. Nors progestiną vartojančios tabletes taip pat veikia taip, daugiausia jie sutrupina gimdos kaklelio gleives, slopina spermatozoidų judėjimą. Nors jie netinkamai nėštumo daro mažai tikėtinos, vartojami kontraceptikai nėra visiškai veiksmingi užkirsti kelią. Turėtumėte atkreipti dėmesį į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją visus klausimus ar susirūpinimą dėl savo padėties.

Veiksmingumo skatinimo veiksmai

Kiekvienas nėštumo prevencijos metodas turi du skirtingus efektyvumo rodiklius: vienas skirtas teisingam, nuosekliai vartojančiam ir vienkartiniam vartojimui, arba tikroji praktika. Remiantis “Šeimos planavimas: pasaulinis paslaugų teikėjų vadovas”, kartu vartojami geri kontraceptikai yra veiksmingesni nei 99 proc. Teisingai ir nuosekliai vartojami, o 92 proc. Veiksmingi bendrame vartojime. Teisingai ir nuosekliai vartojamos tabletės, kurių sudėtyje yra progestino, yra veiksmingesnės nei 99 proc. Paprastai jie yra 99% veiksmingi krūtimi maitinančioms moterims, o nuo 90% iki 97% veiksminga moterims, kurioms kūdikiams negerta.

Galimi nėštumo simptomai

Kiekvieną dieną tuo pačiu metu vartojant tinkamą tabletes seka, padidės jūsų tikimybė užkirsti kelią nėštumui. Prijunkite piliules prie dienos veikimo, jei tai padės jums prisiminti. Visada įsitikinkite, kad turite kitą pakuotę piliulių, prieš pradėdami vartoti vaistą. Geriausia, prieš pradedant kilti kokių nors problemų, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą, kokių nurodymų reikia imtis, jei pamiršite išgerti tabletes ar paimkite juos vėlai. Be to, kreipkitės į gydytoją, jei turite stiprų viduriavimą ar vėmimą, yra perjungimo būdai, neseniai persileidę ar abortus, neseniai pagimdžiusi, maitinate krūtimi arba vartoję vaistų, kurie gali sumažinti jūsų kontraceptinių tablečių veiksmingumą, pvz., Ciklofosfamido , Tam tikri priešgrybeliniai vaistai, tam tikri antibiotikai ir specialūs vaistai nuo traukulių. Bet kurioje iš šių situacijų jums gali prireikti laikinos atsarginės gimdymo kontrolės priemonės, pvz., Prezervatyvų ar neapsiveriančios lyties.

Pasekmės vaisiui

Remiantis Amerikos Nėštumų asociacijos duomenimis, dažniausiai pasitaikantys nėštumo simptomai yra pavėluoti, praleisti arba lengvesni nei įprasti, pykinimas, krūtų patinimas ar švelnumas, galvos skausmas, nuovargis, tamsūs speniai, nugaros skausmai ir padidėjęs šlapinimasis. Tačiau geriamųjų kontraceptikų šalutinis poveikis taip pat apima menstruacijų, pykinimo, krūtų jautrumo ir galvos skausmo skirtumus. Jei norite sužinoti, ar nėštumas, tabletės ar kažkas gali sukelti simptomus, kreipkitės į gydytoją. Jūsų gydytojas gali atlikti šlapimo ir kraujo tyrimus, fizinį tyrimą ir (arba) ultragarsą, kad nustatytumėte, ar esate nėščia, ir jei taip, kaip toli esate. Net jei namuose atlikote nėštumo testą, naudositės medicininio tolesnio gydymo, ar rezultatas buvo teigiamas ar neigiamas.

Jei esate iš tikrųjų nėščia, tuo metu, kai sužinosite, jūsų vaisiaus pagrindinės organų sistemos jau gali būti suformuotos. Galite nerimauti, kad jūsų geri kontraceptikai pakenktų jūsų kūdikio vystymuisi. Nepriklausomai nuo to, kokius vaistus vartoja ar negavau, nė viena moteris negali visiškai garantuoti, kad jos vaikas neturės negalios. Remiantis “Family Health International” ir vadovu “Šeimos planavimas: pasaulinis paslaugų teikėjų vadovas”, geriamieji kontraceptikai, tiek kombinuoti, tiek tik progestinui, nesukelia prenatalinių sutrikimų ar kitokios žalos.