Geriausi triatlentų priedai

Apžvalga

Daugybė papildų gali būti naudingi triatlentams. Pasak “Cleveland Clinic Health System”, tinkama mityba yra svarbi prieš triatloną ar konkurencijos sezoną, jo metu ir po jo. Jei esate triathlete, labiausiai naudosite sveiką, subalansuotą mitybą ir daugybę poilsio bei atsigavimo tarp mokymo kursų. Tačiau tam tikri maisto papildai gali padėti pagreitinti atsigavimą tarp lenktynių ir padėti stiprinti jėgą ir pratimus. Prieš pradėdami vartoti papildų, susirenkite su savo gydytoju, kad aptartumėte galimą šalutinį poveikį ir tinkamą dozę.

Bromelainas

Bromelainas, proteolitinis fermentas, yra svarbus triatlonių papildas. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, arba UMMC, bromelainas yra ananose esančių baltymų virškinimo arba proteolitinių fermentų mišinys. Bromelainas yra pagamintas iš ananasų stiebo ir sulčių. Centaurinėje ir Pietų Amerikoje amžinas ananasas buvo naudojamas gydyti sveikatos problemas, įskaitant virškinimą ir uždegimą. UMMC teigia, kad bromelainas gali būti naudingas gydant įvairias sąlygas, tačiau jis yra veiksmingiausias mažinant infekcijos ir sužalojimų uždegimą. Nepaisant to, kad tyrimai parodė, kad mišri rezultatai, jei esate sužeisti sporto varžybose, pavyzdžiui, triatlone, arba jei turite operaciją, kad ištaisytumėte raumenų ir kaulų skausmą, bromelainas gali sumažinti patinimą, mėlynes, gijimo laiką ir skausmą. Prieš pradėdami vartoti bromelainą dėl su triatlonu susijusių sužalojimų, pasikonsultuokite su savo gydytoju dėl tinkamos dozės ir galimo šalutinio poveikio.

Goji

Goji, taip pat žinomas kaip Lycium barbarum, gali būti veiksmingas priedas triatlentams. “Memorial Sloan-Kettering Cancer Center” (MSKCC) teigia, kad “Lycium barbarum” arba goji uogos uogos naudojamos tradicinėje medicinoje daugybei sveikatos problemų, įskaitant uždegimą, odos sudirginimą, kraujavimus iš nosies ir raumenų skausmus bei skausmus. Goji taip pat gali padėti gydyti anemiją, nudegimus, kosulį, odos infekcijas ir silpną regėjimą. Pasak MSKCC, komponentai, atsakingi už naudingą poveikį goji, yra beta-positosterolis, polisacharidai ir serebrosidai. Jei esate triathlete, goji papildai gali padėti sumažinti oksidacinį stresą, pašalinant laisvųjų radikalų kiekį. 2008 m. “Ai-jun Niu” ir jo kolegų tyrime, paskelbtame “Tarptautiniame biologinių makromolekulių žurnale”, teigiama, kad goji polisacharidų vartojimas gali žymiai sumažinti oksidacinį stresą, kurį sukelia išsamus pratimas žiurkėms. Prieš pradėdami vartoti goji papildus, susirenkite su savo gydytoju, kad galėtumėte aptarti galimą šalutinį poveikį ir tinkamą dozę.

Baltyminis milteliai

Baltymų milteliai, ypač organiniai baltyminiai milteliai, gali būti naudingas triatlonių papildas. Remiantis Robert W. Wolfe 2000 m. Straipsniu, paskelbtu “The American Journal of Clinical Nutrition”, aktyvūs asmenys, įskaitant triatlonistus, gali vartoti baltymų papildus, kurie skatina raumenų jėgą ir funkciją. Jei esate triathlete, vartodami aukštos kokybės baltyminius miltelius, galite išlaikyti stiprią ir sveiką jūsų prieš varžybose, jų metu ir po jų. Wolfe teigia, kad aminorūgščių stimuliuojantis poveikis raumenų baltymų sintezei yra didesnis iškart po pratimo, negu ramybės metu sunaudojamos aminorūgštys, o tai rodo, kad baltymų papildymo laikas yra vienodai svarbus, kaip ir baltymų miltelių suvartojimo kokybė. Prieš vartodami baltymų miltelius kaip maisto papildą, pasitarkite su gydytoju apie tinkamą dozavimą ir galimą šalutinį poveikį.