Didelio kalcio kiekio kraujyje požymiai ir simptomai

Apžvalga

Hiperkalcemija arba didelis kalcio kiekis kraujyje, “Merck Manual” apibrėžia kaip kalcio koncentraciją, didesnę nei 10,4 miligramai į decilitą arba mg / dL. Hiperkalcemija gali arba negali sukelti jokių simptomų ar požymių. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra nuovargis, sumažėjęs koncentracija, padidėjęs šlapinimasis, sumažėjęs apetitas, troškulys, pykinimas, vėmimas ir vidurių užkietėjimas. “Merck Manual” pažymi, kad kalcio kiekis viršija 18 mg / dL gali sukelti inkstų nepakankamumą, šoką ir net mirtį.

Inkstas

Vienas iš inkstų funkcijų – pašalinti kalcio perteklių iš organizmo šlapime. Didelis kalcio kiekis gali sukelti papildomą stresą inkstuose ir prarasti gebėjimą pašalinti kalcio perteklių. Labai aukštas kalcio kiekis arba lėtinė hiperkalcemija gali pakenkti inkstai, kurie gali būti negrįžtami. Neefektyvaus inkstų funkcijos požymiai ir simptomai yra inkstų akmenys, padidėjęs šlapinimosi dažnis, padidėjęs šlapinimasis naktį, šoninis skausmas ir padidėjęs troškulys. Padidėjęs šlapinimosi dažnumas gali atsirasti dėl kalcio nusėdimo inkste, dėl kurio gali išsivystyti nefrogeninis cukrinis diabetas, būklė, kai inkstai nesugeba sutelkti šlapimo. Savo ruožtu padidėjęs šlapimo išsiskyrimas sukelia dehidrataciją ir troškulį. Pasak “Cleveland Clinic”, 20% pacientų, kuriems yra hiperkalcemija, padidėja troškulys ir šlapinimasis, susijęs su nefrogeniniu diabetu.

Virškinimo trakto

Virškinimo trakto sutrikimai yra pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, pykinimas, vėmimas ir sumažėjęs apetitas. Šiuos simptomus sukelia dehidracija, kurią sukelia padidėjęs šlapinimasis. Dehidratacija pablogėja dėl šių nusėdančių veiksnių. Hiperkalcemija taip pat gali padidinti skrandžio rūgšties gamybą, dėl to gali pasunkėti pykinimas, vėmimas ir sumažėjęs apetitas.

Širdies ir kraujagyslių sistemos

Kalcio reikia, kad širdis gerai įveiktų, tačiau per daug kalcio gali sukelti nenormalų širdies plakimą, vadinamą aritmija. Hiperkalcemija taip pat gali sukelti hipertenziją ir kalcifikaciją širdies ir kraujagyslių sistemoje. Hipertenzija atsiranda, kai inkstai yra pažeisti dėl didelio kalcio kiekio ir praranda gebėjimą tinkamai reguliuoti kraujospūdį. Hipertenziją taip pat gali sukelti hiperkalcemijos kraujagyslių susiaurėjimas.

Nervų sistema

Remiantis Linuso Paulingo instituto duomenimis, kalcio reikia nerviniams signalams perduoti ir raumenims susitraukti. Raumenų simptomai yra raumenų traukuliai, raumenų atrofija ir silpnumas. Psichologinės apraiškos yra nuovargis, depresija, nerimas, dirglumas ir sumažėjusi koncentracija. Pasak Merck vadovo, sutrikimas, demencija, atminties praradimas ir koma gali atsirasti, kai kalcio kiekis yra didesnis nei 12 mg / dL. Galvos skausmai gali būti ir dėl dehidratacijos.

Skydliaukės simptomai yra kaulų skausmas, padidėjęs praradimas, lūžiai, stuburo kreivumo ir pečių sąnario padidėjimas. Šiuos simptomus gali sukelti kalcio išskiriančių navikų, kurie metastazavo prie kaulų arba sumažėja kaulų masė.

Kaulas