Simptomai, susiję su 1 laipsnio hipertenzija

Hipertenzija ar aukštas kraujospūdis yra pagrindinis širdies ligų, širdies smūgio ar insulto rizikos veiksnys. 1 stadijos hipertenzija yra pradinis aukšto kraujo spaudimo etapas. Jūsų kraujospūdis matuojamas skaičiais, kurie yra mažesni. Jūsų sistolinis spaudimas yra didžiausias skaičius ir reiškia, kai jūsų širdis plaka. Apatinis arba diastolinis skaičius rodo, kai širdis rūkosi. Atsižvelgdamas į 1 stadijos hipertenziją reiškia, kad kai kuriais rodmenimis jūsų sistolinis kraujospūdis yra nuo 140 iki 159 mm Hg, diastolinis kraujospūdis yra nuo 90 iki 99 mm Hg, arba abu skaičiai yra šiame diapazone.

Daugelis žmonių per metus turi aukštą kraujospūdį (HBP), to nežinodami. Pasak Amerikos širdies asociacijos “Tiesa ta, kad HBP yra beveik simptomų būklė. Jei nekreipkite dėmesio į savo kraujospūdį, nes manote, kad simptomai įspės jus apie šią problemą, jūs vartojate pavojingą progą su savo gyvenimu. “Tai ypač aktualu ankstyvosiose ligos stadijose. Štai kodėl labai svarbu patikrinti kraujo spaudimą. AHA teigia, kad jūsų kraujospūdžio testas dažnai yra vienintelis būdas, kaip žinote, ar jūsų spaudimas yra didelis.

Jei esate ankstyvojoje hipertenzijos stadijoje, gali atsirasti simptomų, tokių kaip nuobodūs galvos skausmai, galvos svaigimas ar dar keletas kraujavimo iš nosies, nei paprastai. Tačiau Nacionalinis širdies, plaučių ir kraujo institutas teigia, kad “kai kurie žmonės tik sužino, kad jie turi HBP po to, kai žala sukėlė problemų, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, insulto ar inkstų nepakankamumo”. Ligų kontrolės centruose nurodyta, kad “aukštas kraujospūdis Kartais vadinamas tyliuoju žudikliu, nes paprastai nėra jokių pastebimų įspėjamųjų ar simptomų, kol atsiras kitų rimtų problemų. ”

“Mayo Clinic” teigia, kad daugeliu atvejų, jei jums pasireiškia simptomai, tai reiškia, kad jūs nebėra 1-ojo laipsnio hipertenzija ir kraujo spaudimas pakyla iki pavojingai aukšto lygio. Tai apima tokius simptomus kaip sunkus galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas, susikaupimas, regėjimo ar krūtinės skausmas.

Apžvalga

Nėra simptomų

Galimi simptomai

Komplikacijos