Plečiasi dėl skausmo keliuose

Apžvalga

Keliaujant, važiuojant, sportuojant, laiptuojant laiptais ar kėlimo ir perkėlimo darbams ar kasdieniam darbui, daug keliauja. Dėl kelio sąnario sudėtingumo visa ši jėga gali sukelti kelio skausmą. Raumenys, kurie yra griežti ir silpni, gali sukelti sąnarį ar pabloginti. Tačiau, prieš pradedant bet kurį kelio skausmą, svarbu tinkamai diagnozuoti priežastis. Kai kuriais atvejais tam tikros sritys gali būti netinkamos.

Strijų styginiai

Pasak Ilinojaus universiteto McKinley sveikatos centro, dėl sąnarių, šlaunų ir veršelių storių sąnarių skausmas gali pasireikšti. Kad padėtumėte atsikratyti blauzdos ir kaklo raumenys pabandykite bėgikų ruožas. Stovai tiesiai prieš sieną. Įstatykite dešinę koją į priekį ir sulenkite priekinį kelį, patekantį į tvenkinio padėtį. Palikite kairį kulną ant grindų. Nusileiskite į priekį, kol jaučiatės, kad nuleiskite kairės kojos galą. Laikykite 5-10 gilių įkvėpimų. Kad išvengtumėte sąnario įtvirtinimo, įsitikinkite, kad priekinis kelio ilgis neviršija priekinių pirštų. Atsukite lėtai ir pakartokite su kita kojelė.

Sėdimasis sūkurys

Pasak šeimos daktarės interneto svetainės, kasdieninis raumenų išilginimas aplink kelio gali padėti sušvelninti skausmą. Šlaunys ir sėdmenys yra du svarbiausi raumenys, kuriuos reikia stiprinti ir ištempti, siekiant apsaugoti kelius. Sėdi ant grindų, kojos ištiestos tiesiai į priekį. Laikykite kairę koją ir kelio tiesiai. Sulenkite dešinįjį kelį ir dešinę koją ant grindų padėkite į kairiojo kelio lauką, kad pėdos kerta virš kairės kojos. Pradėkite švelniai pasukti į dešinę. Kairę alkūnę įstatykite į dešiniojo kelio lauką ir švelniai stumkite nuo kelio, kad sukurtumėte daugiau. Vykdykite tol, kol dešinėje klubo ar sėdmenų dalyje yra ruožas. Laikykite 5-10 gilių įkvėpimų. Lėtai paleiskite ir pakartokite kitoje pusėje.

Vidinis šlaunys

Jei raumenys, palaikantys kelio judesius, tampa griežti, gali atsirasti raumenų disbalansas. Jei taip atsitiks, tvirtesni raumenys gali ištraukti kelio sąnarį, o tai gali prisidėti prie kelio skausmo. Vidiniai šlaunų raumenys gali tapti griežti, todėl kartu su kitomis pratimais svarbu išplėsti šią sritį. Sėdėk tiesiai ir kartu pakelkite kojų padais. Leisk kelius atsipalaiduoti link grindų. Nesvarbu, ar keliai yra toli nuo grindų. Tikslas yra jausti vidinės šlaunų ruožą. Laikykite kojas rankomis ir palieskite tiesiai atgal, kol vidinė šlaunų dalis jaučiamas. Sutelkite dėmesį į krūtinės judėjimą į priekį ir pailginimą nuo klubų, o ne tiesiog apvalinant. Laikykite 5-10 gilių įkvėpimų.

Kraštutinės gatvės pusės griovelis

Kalifornijos universitetas San Franciske rekomenduoja naudoti ledo, šilumos, pakilimo, suspaudimo programą, o gydytojo OK, kad būtų lengviau valdyti kelio skausmą prieš pradedant operaciją. Tai apima pratimus, kurie atlaisvina keturkampių raumenis priekinėje kojų dalyje. Liege dešinėje kūno pusėje ant grindų. Sulenkite kairįjį kelį ir kairiuoju ranka nukreipkite kairįjį kulną link sėdmenų. Tik traukite, kol jaučiatės švelnus randas šlaunies priekyje. Laikykite 5-10 gilių įkvėpimų. Lėtai paleiskite ir pakartokite kitoje pusėje.